Vyhledávání lokalit (cílů)
Jihočeský kraj » okres Strakonice » kostel, kaple, synagoga » Kaple Anděla Strážce - Volyně (kaple)

www.krasnecesko.cz/lokality/11617-kaple-andela-strazce-volyne-kaple.html

Kaple Anděla Strážce - Volyně (kaple)

[ ID: 11617 ]         

Turistický cíl Kaple Anděla Strážce - Volyně (kaple)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Kaple Anděla Strážce - Volyně (kaple)
Kaple Anděla Strážce. (kemadaj)

Vložení nových fotografií přidat fotografie

 Jednu z památek, kterou můžete ve Volyni navštívit, je kaple Anděla Strážce, postavená v roce 1858 podle plánů místního rodáka Josefa Niklase a to na zalesněném vrchu Královice. 6. září roku 1858 byla pak kaple vysvěcena a vždy začátkem září, kolem svátku Anděla Strážce, se zde konala pouť. Procesí šlo nejčastěji od kostela Všech Svatých v centru Volyně až na toto místo. Zde se sloužila poutní mše.              

Nejstarší záznam o tomto místě je ale už z roku 1851, kdy zde stávala malá kaplička. Kaple zde ale stávala nejspíše již v 17. století. Oltář byl původně zdoben obrazem Anděla Strážce, po kterém kaple nese název a který byl malovaný na dřevě. Po pravé straně visel obraz Ukřižováni Páně a po levé Narození Páně. Obrazy byly malovány významným volyňským rodákem Maxmiliánem Boháčem starším v roce 1898. Kromě těchto obrazů obsahovala kaple mnoho další sakrálních předmětů, které byly však ukradeny a obrazy poničeny. Obraz pak byl nahrazen obrazem akademického malíře Matěje Kunzla a to do roku 1858, do novogotické přestavby kaple. Oba původní obrazy jsou nyní po restaurování uchovávány ve Volyňském muzeu.

Na přechodnou dobu byl do kaple, při obnovené andělské pouti v září roku 2008 umístěn moderní obraz Anděla Strážce od Barbory Režné z Volyně.  V kapli zůstala jen jedna lavice a kazatelna. V osmiboké střeše se nachází dva zvony z roku 1858. Třetí byl roku 1916 zabaven německými vojáky pro potřebu hutí a odvezen neznámo kam. Místními obyvateli se vrchu s kapličkou říká Andělíček a je z něj pěkný výhled na celé město a okolí.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze