Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /data/rps.cz/www_data/expedice/pamatka_cr.php:2) in /data/rps.cz/www_data/expedice/pamatka_cr.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /data/rps.cz/www_data/expedice/pamatka_cr.php:2) in /data/rps.cz/www_data/expedice/pamatka_cr.php on line 2
Městské muzeum - Bystřice pod Hostýnem (muzeum)

Městské muzeum - Bystřice pod Hostýnem (muzeum)


Seznam lokalit v okolí


muzeum Městské muzeum - Bystřice pod Hostýnem (muzeum) vzdálenost: 0 km

Městské muzeum sídlí v prostorách bystřického zámku, pokladna je v informačním centru. Shlédnout můžete několik expozic:
1. Keramiku 18. a 19. stol. - výrobky bystřické manufaktury zhotovené na přelomu 18. a 19. stol. přímo v zámku a dalších šlechtických manufaktur, rajnochovskou keramiku, dílo restaurátora a sochaře Oldřicha Drahotušského a v poslední místnosti pracovnu zakladatele muzea Františka Táborského.
2. Expozici Historický ohýbaný nábytek - novou expozici věnovanou převážně židlím z produkce firem Thonet, Kohn, Fischel a Mundus.
3. Expozici Napoleonských vojáků - nálezy z bitevních polí, uniformy, ukázka polního lazaretu apod.
4. Expozici Vojmír Vokolek - Zpěv z potopy. Duchovní dílo východočeského výtvarníka Vojmíra Vokolka z konce 20. století.
Mimo to je možné absolvovat prohlídku zámku, jejíž součástí jsou nejen expozice, ale také sváteční sál a dosud nezrekonstruované prostory 2. patra.
Každý rok v srpnu připravuje muzeum ve spolupráci s Biskupskými many z Kroměříže i kostýmované prohlídky zámku.


Kompletní informace o lokalitě > | Přidat fotografii | Ohodnotit


zdroj: www.KrasneCesko.cz