Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /data/rps.cz/www_data/expedice/pamatka_cr.php:2) in /data/rps.cz/www_data/expedice/pamatka_cr.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /data/rps.cz/www_data/expedice/pamatka_cr.php:2) in /data/rps.cz/www_data/expedice/pamatka_cr.php on line 2
Sládečkovo vlastivědné muzeum - Kladno (muzeum)

Sládečkovo vlastivědné muzeum - Kladno (muzeum)


Seznam lokalit v okolí


muzeum Sládečkovo vlastivědné muzeum - Kladno (muzeum) vzdálenost: 0 km

Základem sbírek Sládečkova vlastivědného muzea se po roce 1899 staly předměty pocházející ze zbořeného kostela Nanebevzetí Panny Marie v Kladně. V několika následujících letech byly založeny i mnohé sbírky udržované až do současnosti. Spadají sem předměty z oblastí geologie, archeologie nebo numismatiky.

Muzeum sídlí v bývalé ředitelské vile Poldiny hutě v blízkosti bývalého areálu kladenských železáren. Návštěvníkům prezentuje historii Kladenska prostřednictvím stálé expozice (Pravěk Kladenska, Od tvrze k baroknímu zámku, Od městečka ke královskému hornímu městu), a různá témata skrze krátkodobé výstavy, akce jako muzejní noc, Den Středočeského kraje a přednášky a promítání.

Muzeum zajišťuje prohlídky rotundy sv. Petra a Pavla na Budči u Zákolan (raně středověké hradiště) a spravuje Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích.

 

 

 

 


Kompletní informace o lokalitě > | Přidat fotografii | Ohodnotitzdroj: www.KrasneCesko.cz