Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /data/rps.cz/www_data/expedice/pamatka_cr.php:2) in /data/rps.cz/www_data/expedice/pamatka_cr.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /data/rps.cz/www_data/expedice/pamatka_cr.php:2) in /data/rps.cz/www_data/expedice/pamatka_cr.php on line 2
Rozhledna Rovnina u Uherského Hradiště (rozhledna)

Rozhledna Rovnina u Uherského Hradiště (rozhledna)


Seznam lokalit v okolí


rozhledna Rozhledna Rovnina u Uherského Hradiště (rozhledna) vzdálenost: 0 km

Další ze série multifunkčních vyhlídkových stožárů postavených firmou Exon, stojí na vrcholku Rovnina (336 m.n.m) u Uherského Hradiště. Věž je 50.metrů vysoká, vyhlídkovou plošinu najdeme v 24. metrech. Nabízí nám pěkný výhled na okolí Uherského Hradiště, Chřiby, a na Bílé Karpaty. 

Výstavba rozhledny byla zahájena v září 2002. Radnice si přitom dala podmínku, že součástí ocelové konstrukce bude i veřejně přístupná vyhlídková plošina. Z vyhlídkové plošiny rozhledny ve výšce 24 m, na níž se dostanete po zdolání 125 stupňů točitého vřetenového schodiště, je výhled do širokého okolí, na východě lemovaný pohořím Bílých Karpat s nejvyšší horou Velká Javořina, na západě pak pohořím Chřiby se známou siluetou hradu Buchlova, kaple sv. Barbory a Holého kopce.  Slavnostní otevření vyhlídky proběhlo 16. září 2003.

Celková výška rozhledny byla původně 49,5 m, v říjnu 2012 byla rozhledna navýšena na 55 metrů v souvislosti s instalací vysílače pro multiplex 4.


Kompletní informace o lokalitě > | Přidat fotografii | Ohodnotitzdroj: www.KrasneCesko.cz