Vyhledávání lokalit (cílů)
Moravskoslezský kraj » okres Frýdek-Místek » sauna, solárium » Sauna Lipka - Vělopolí (sauna)

www.krasnecesko.cz/lokality/9327-sauna-lipka-velopoli-sauna.html

Sauna Lipka - Vělopolí (sauna)

[ ID: 9327 ]         


HODNOCENÍ
0%
hodnotitelů: 0

  Turistické trasy a cyklotrasy v okolí:
značka značka žlutá cyklotrasa
56 , Radegast Beskydy ,


  Znak / logoTuristický cíl Sauna Lipka - Vělopolí (sauna)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+


Vložení nových fotografií přidat fotografie


Hlavní, ale ne jedinou, relaxační nabídkou je saunová lázeň, ke které je možno přistupovat různě. Již před 3.000 lety užívali Mayové, žijící v nížinách Střední Ameriky, potírny k rituálnímu očišťování. Staří Římané měli návštěvu lázní, jejichž součástí byla potírna za neodděli-telnou součást života střední a vyšší kasty a pro severské národy se potní lázeň stala životním stylem a součástí života. Na historii potních lázní je patrný posun v okruhu uživatelů, jimiž na počátku byli pouze vyvolení (vládcové a duchovní), až po dnešní širokou dostupnost, která odpovídá této nabídce. Takovýto posun je možno pozorovat na mnoha jiných potěšeních života, které byly dostupné malé části společnosti a nyní jsou dostupné takřka každému. Málokdo dnes užívá potní lázeň k rituálnímu očišťování, ale široce známé jsou její detoxikační účinky, blahodárný vliv na kůži a dýchací soustavu, prevenci různých onemocnění, vč. kardiovaskulárních chorob, a mnoho dalších účinků utužujících fyzickou a psychickou kondici. Pokud si na pravidelné saunování navyknete, jen velmi neradi tento návyk opouštíte, jen velmi neradi přicházíte o pocit revitalizace, který vždy nastává po saunové lázni a dlouhodobě o utužené zdraví.
Je ovšem možné, že pro Vás potní lázeň není to pravé – ze zdravotních důvodů (poruchy tlaku, nemoci srdce, kožní choroby...) nebo Vám prostě jen nedělá dobře. V tom případě můžete přijít jenom posedět v klidném prostředí, dát si lahodné nepasterizované pivo Bernard (nebo něco jiného z nabídky) a vstřebávat magickou sílu ohně u otevřeného ohniště, na kterém si můžete připravit něco k chuti. Ačkoli Sauna Lipka není běžnou restaurací, je otevřena každému, kdo chce využít její pohostinnosti a klidné prostředí k odpočinku a relaxaci.
Pokud nás potěšíte návštěvou, ať už pro saunovou lázeň samotnou nebo jenom tak na doušek něčeho dobrého, budete vítanými hosty a my se Vám budeme snažit tyto chvíle co nejvíce zpříjemnit – tak, abyste se k nám vždy rádi vraceli.

Sauna stojí blízko autobusové zastávky Janík, v klidném prostředí, asi 2 km od hlavní silnice v Horním Žukově a 4 km od středu obce Střítež.

Restaurace je volně přístupná od úterý do neděle 15,00 - 22,00 hod.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze