Vyhledávání lokalit (cílů)

www.krasnecesko.cz/lokality/7212-vratimov-mesto.html

Vratimov (město)

[ ID: 7212 ]         


HODNOCENÍ
10%
hodnotitelů: 1

  Turistické trasy a cyklotrasy v okolí:
žlutá cyklotrasa
,


  Vlajka města

vlajka Vratimov (město)

Turistický cíl Vratimov (město)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+


Vložení nových fotografií přidat fotografie

Město Vratimov se skládá ze dvou částí - z vlastního Vratimova a Horních Datyň. Ekonomicko-geografická poloha řadí Vratimov jednoznačně do ostravské průmyslové agromerace Ostravské pánve. Území lze charakterizovat jako plochou pahorkatinu, která v západní části kolem řeky Ostravice dosahuje nejníže položených míst 236 m n. m.
Správní území města má výměru 1414 ha, město má 6398 obyvatel.

Historie města
Vratimov vznikl ve 2. polovině 13. století v době kolonizace Těšínska a jeho založení souvisí s kolonizační činnosti feudála Jana Baruta, pocházejícího ze starého šlechtického rodu Barutů, původně z Lužice.

Nejstarší tradici ve městě má zemědělská výroba, ta však v 80. letech 19. století ustupuje rozvoji ostravského průmyslu a zásadní změnu pro město přináší výstavba továrny na celulózu a rozvoj ostravského průmyslu. Bohužel, Vratimov patří k oblastem, které jsou silně poznamenány negativními účinky průmyslu na krajinu.

Výstižným vyjádřením tradic města je jeho znak, na kterém je zobrazeno rádlo, představující nejstarší tradici - zemědělskou výrobu, dále ozubené kolo a role papíru, symbolizující historii výroby celulózy a papíru a hutní výrobu.

Památky, kultura a sport
Na území Vratimova se nenacházejí žádné historické památky, zato se však město může pochlubit množstvím zeleně a rozsáhlou sítí zařízení sloužících k odpočinku a využití volného času.

Kromě kulturního vyžití je to především sportovní areál, skládající se z otevřeného stadionu, koupaliště, tenisových kurtů, herny stolního tenisu a hotelové ubytovny, dále sokolovna s volejbalovým hřištěm, tenisová hala a v zimě kluziště. V současné době byla zahájena stavba cykloturistické stezky podél řeky Ostravice, která by měla v budoucnu spojit Ostravu s Beskydami.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámkuMěsta, obce se stejným, nebo podobným názvem
Typ Název Vl. Zn. Okres
město, městys Vratimov (město) Ostrava-město

NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze