Vyhledávání lokalit (cílů)

www.krasnecesko.cz/lokality/6779-lomnice-zamek.html

Lomnice (zámek)

[ ID: 6779 ]         

Turistický cíl Lomnice (zámek)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Lomnice (zámek)
Zámek Lomnice (xhlav)

Vložení nových fotografií přidat fotografie

Raně gotický hrad pravděpodobně bergfritového typu postavili v 2. poloviny 19. století páni z Lomnice (do roku 1558). Na přelomu 14. a 15. století přestavěn hradní palác ve vrcholné gotice. Na konci 16. století pravděpodobně za Karla staršího ze Žerotína přestavěn v renesanční zámek (úprava budov okolo západního nádvoří, výstavba přízemní renesanční arkády. V letech 1665 - 1945 náležel Serényiům. Na konci 17. století barokně přestavěn (stavební splynutí paláce a věže, úprava a výstavba budov kolem východního nádvoří. Později vstup do zámku ozdoben renesančním portálem přemístěným z Brna. V 19. století drobné pseudogotické úpravy.

Rozsáhlý komplex budov kolem 2 nádvoří, přístupných renesančním portálem od jihu. Většina budov patrová, jen palác oddělují obě nádvoří je dvoupatrový a vytváří spolu s bývalou věží s břitem střed vstupního průčelí. Gotické a renesanční architektonické články. Pozoruhodná kaple a bývalý velký sál.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze