Vyhledávání lokalit (cílů)
Vysočina » okres Jihlava » hrad, zámek, tvrz » Telč (hrad, zámek)

www.krasnecesko.cz/lokality/622-telc-hrad-zamek.html

Telč (hrad, zámek)

[ ID: 622 ]     UNESCO     

Turistický cíl Telč (hrad, zámek)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Telč (hrad, zámek)
Rajská zahrada (exor)

Vložení nových fotografií přidat fotografie

Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesanční architektury. Jeho přitažlivost je tím větší, že se zde díky citlivému přístupu majitelů k dědictví minulosti zachovaly ve velmi dobrém stavu původní interiéry. Mnoho z nich jsou reprezentativními příklady zásahu italského umění do našeho území, případně jeho proměn v prostředí severně od Alp.

V druhé polovině 14. století byl v Telči vybudován gotický hrad. O sto let později byl zvětšen a po roce 1550 stavebně upraven. Přístavbou renesančního zámku s kaplí Všech svatých vzniklo pak velkolepé sídlo předního moravského šlechtice Zachariáše z Hradce (+1589).

Zámecká instalace nabízí v základním prohlídkovém okruhu návštěvu honosných renesančních sálů s dřevěnými kazetovými stropy. Jsou to tzv. Zlatý, Modrý, Divadelní a Rytířský sál i obdobně upravené chodby.

Dále je k dispozici i druhá prohlídková trasa. Ta vede obytnými místnostmi. které někdejšímu majiteli sloužily do r. 1945. Rovněž jejich zařízení je upraveno do tehdejší podoby. V zámku je také galerie, v níž jsou vystaveny obrazy českého moderního malíře Jana Zrzavého (1890 - 1977), umělce, který si Telč zvlášť oblíbil.

Před arkádovou chodbou vedoucí do galerie se rozkládá nevelká okrasná zahrada se stříhanými keři. Vnější průčelí zámku "za hradbami" pak obklopuje rozlehlý přírodně krajinářský park s klasicistním skleníkem.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze