Vyhledávání lokalit (cílů)

www.krasnecesko.cz/lokality/5097-radostov-obec.html

Radostov (obec)

[ ID: 5097 ]         

Turistický cíl Radostov (obec)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+


Vložení nových fotografií přidat fotografie

Radostov - menší vesnička ležící 12 km západně od Hradce Králové, byla založena na vymýcené lesní půdě v 11. - 12. století. Jako v mnoha okolních obcích i tady stávala dřevěná tvrz s poplužním dvorem, ale jména jejich prvních majitelů upadla v zapomnění. Nejstarší zápis o místním zemanstvu pochází z r. 1395, kdy vesnici vlastnil Aldyk z Radostova. Od r. 1663 drželi Radostov Harrachové, kteří jej připojili ke stěžerskému panství a jimž zůstal až do zrušení roboty.

Po válce byly postupně vyasfaltovány komunikace do okolních vesnic (Libčan a Radíkovic), dále byla postavena autobusová čekárna, obnoveno veřejné osvětlení a instalováno rozhlasové zařízení.

V letech 1970 - 1977 vybudovali občané hasičskou zbrojnici, národní výbor a prodejnu potravin. V období od r. 1985 až do r. 1992 byla obec sloučena s obcí Libčany. V této době se mj. provedla generální oprava rozvodů elektrické energie, veřejného osvětlení a rozhlasu. O 6 let později proběhla celková plynofikace obce.

Radostov má v současné době kolem 110 obyvatel. V roce 2000 byla provedena obnova střechy hasičské zbrojnice a prodejny potravin, která byla po půlroční přestávce na jaře 2002 opět otevřena. V červnu roku 2003 byl schválen znak a prapor obce. 8.října 2003 byl pak znak a prapor udělen předsedou PSP rozhodnutím č. 23/2003.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámkuMěsta, obce se stejným, nebo podobným názvem
Typ Název Vl. Zn. Okres
obec, osada Radostov (obec) Hradec Králové

NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze