Vyhledávání lokalit (cílů)
Královéhradecký kraj » okres Hradec Králové » ubytování v soukromí » Petříkův statek - Sovětice (ubytování)

www.krasnecesko.cz/lokality/46146-petrikuv-statek-sovetice-ubytovani.html

Petříkův statek - Sovětice (ubytování)

[ ID: 46146 ]         

Turistický cíl Petříkův statek - Sovětice (ubytování)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+


Vložení nových fotografií přidat fotografie


Stylově zařízená zemědělská usedlost s tradičním chovem strakatých koní se nachází v obci Sovětice v regionu Hradce Králové, kde došlo k rozhodujícímu střetu rakouských a pruských vojsk v roce 1866. Statek se svou architekturou byl uznán státem chráněnou památkou, jako doklad stavitelství 19. stol.

Umístění a dostupnost objektu

Příjezd k zemědělské usedlosti je bez problémů po celý rok. Po silnici 1. tř. č. 35 z Hradce Králové do Jičína v obci Sadová odbočte (od HK za žel. přejezdem doprava, od Jičína doleva) směr obec Sovětice (1km). V obci Sovětice ihned za „fotbalovým“ hřištěm u autobusové zastávky odbočte doprava, po 200 m pod starou lípou najdete statek s bránou a zvonicí č.p. 24.

Vybavení objektu

K ubytování jsou našim hostům (max. 9 osob) k dispozici 1x dvoulůžkový, 1x třílůžkový a 1x čtyřlůžkový pokoj v podkroví se společným sociálním zařízením . Součástí pronájmu je i plně vybavená kuchyně a stylová jídelna s kapacitou 10 míst. Z jídelny je možno vycházet přímo na zatravněnou terasu s altánem a zahradním nábytkem, herní sestavou pro děti se skluzavkou a houpačkami. Dále je hostům k dispozici gril, ohniště, společenské hry, případně i jízdní kola.

Služby

Součástí dvora jsou stáje s tradičním chovem strakatých koní. Hosté mají možnost podle svých schopností prohlédnout si válečné pole s mnoha pomníky z koňského sedla nebo z „bryčky“ se spřežením. Začátečníkům umožníme první kontakt s koňmi případně i základy ježdění prostřednictvím intenzivního výcviku.

Parkování

V uzavřeném dvoře statku.

Stravování

Restaurace s celoročním provozem a kuchyní 1 km (obec Sadová) Hostinec - nápoje v obci - 100 m Možnost nakupování v místním koloniálu -100 m

Letní aktivity

Hostům je k dispozici solárně vyhřívaný bazén o rozměrech 7,5 x 3,5 x 1,2 m


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze