Vyhledávání lokalit (cílů)
Jihomoravský kraj » okres Znojmo » chata, chalupa » Venkovská usedlost č.p.63 - Újezd (usedlost)

www.krasnecesko.cz/lokality/45289-venkovska-usedlost-c-p-63-Ujezd-usedlost.html

Venkovská usedlost č.p.63 - Újezd (usedlost)

[ ID: 45289 ]     Kulturní památka (KP)     

Turistický cíl Venkovská usedlost č.p.63 - Újezd (usedlost)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Venkovská usedlost č.p.63 - Újezd (usedlost)
Venkovská usedlost (E.Koutná)

Vložení nových fotografií přidat fotografie

Chalupnická usedlost tvořená přízemním okapově orientovaným stavením s malou předzahrádkou ohrazenou přibližně 1,5 m vysokou zdí prolomenou jednokřídlými vrátky. Jedná se o okapově orientovaný drobný přízemní venkovský dům obdélného půdorysu ze smíšeného zdiva, později rozšířený o pravoúhle navazující drobný přístavek. Objekt je zastřešen sedlovou střechou, krov je hambalkový, střešní krytinou jsou keramické tašky bobrovky. Přístavek má pultovou střechu krytou pozinkovaným plechem. Malá předzahrádka je ohrazena zídkou z kamenného zdiva, která je omítnuta a olíčena.

Uliční průčelí má tři okenní osy a otvor vstupu. Je opatřeno hladkou omítkou, která je bíle olíčena. Objekt má klasickou třídílnou dispozici se vstupní síní, osvětlenou původním oknem v uličním průčelí, světnicí v pravé části (se dvěma okny do uličního průčelí) a komorou v levé části. Komora je osvětlena nově proraženým oknem v severozápadní stěně domu. Stropy ve světnici a v komoře jsou trámové s překládaným záklopem. Část půdorysu komory zabírá dřevěné schodiště na půdu, k němuž je veden přístup přes novější přístavek. V místě původního topeniště v síni byl při rekonstrukci objektu ve 2. polovině 20. století zřízen krb.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze