Vyhledávání lokalit (cílů)
Jihomoravský kraj » okres Břeclav » kostel, kaple, synagoga » Kaple Neposkvrněného Početí Panny Marie - Novosedly (kaple)

www.krasnecesko.cz/lokality/43896-kaple-neposkvrneneho-poceti-panny-marie-novosedly-kaple.html

Kaple Neposkvrněného Početí Panny Marie - Novosedly (kaple)

[ ID: 43896 ]     Kulturní památka (KP)     HODNOCENÍ
0%
hodnotitelů: 0


Turistický cíl Kaple Neposkvrněného Početí Panny Marie - Novosedly (kaple)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Kaple Neposkvrněného Početí Panny Marie - Novosedly (kaple)
Kaple Panny Marie ()

Vložení nových fotografií přidat fotografie

U silnice z Novosedel do Dobrého Pole se nachází kaplička obdélného půdorysu s pravoúhlým závěrem. Průčelí je členěno nízkým soklem a nárožními pilastry s římsovou hlavicí nesoucími hladký pás a vyloženou profilovanou korunní římsu a je na osu prolomeno vstupem s půlkruhovým závěrem, který vyplňuje zdobená mříž. Trojúhelníkový štít, který je oddělen pultovou stříškou krytou třemi řadami bobrovek, završuje průčelí. Boční fasády jsou členěny nízkým soklem a nárožními pilastry s římsovou hlavicí. V ploše je na osu prolomen lunetový výklenek. Pilastry nesou hladký pás a vyloženou profilovanou římsu. Zadní fasáda je členěna nízkým soklem a nárožními pilastry s římsovou hlavicí nesoucími hladký pás a vyloženou profilovanou římsu, která je kryta dvěma řadami bobrovek. Fasádu završuje trojúhelníkový štít, do něhož je vložena destička s nápisem. Nad destičkou po stranách jsou prolomeny kruhové otvory. Kaplička je kryta střechou sedlovou, v jejímž hřebeni je umístěný kovový kříž s korpusem. V interiéru zaklenutém plackou je v zadní stěně prolomený výklenek s půlkruhovým závěrem. Na zadním štítu střechy kaple se dochoval na donační destičce pětiřádkový rytý německý nápis v novověké polokurzívě. 1855/ Gebaut durch den/ Joseph und die/ Josepha Loscher,,/ er Nro 73//.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze