Vyhledávání lokalit (cílů)
Moravskoslezský kraj » okres Karviná » vyhlídka » Hlásná věž - Chotěbuz (věž)

www.krasnecesko.cz/lokality/43290-hlasna-vez-chotebuz-vez.html

Hlásná věž - Chotěbuz (věž)

[ ID: 43290 ]         

Turistický cíl Hlásná věž - Chotěbuz (věž)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+


Vložení nových fotografií přidat fotografie

Chotěbuzská hláska je zajímavá hned z několika důvodů. Stojí samostatně na prostranství vedle zchátralého zámku. V jejím přízemí nebyly před rekonstrukcí žádné schody, a tak se můžeme jen dohadovat, zda do ní nevedl nějaký vstup přímo z bývalých hradeb.

Vypráví se také, že od ní vede podzemní chodba na zámek a také k Piastovské věži v nedalekém polském Cieszyně. Amatérští archeologové tuto oblast prohledali, ale bez výsledku.

Při rekonstrukci hlásky, které proběhla mezi lety 2003 a 2006, se zachovalo původní točité schodiště i některé z nejstarších trámů zdobených nápisy dávných návštěvníků. Hláska nemá hromosvod, a tak když do ní po rekonstrukci udeřil blesk, sjel kovovou výztuhou schodiště až do přízemí, kde na třísky rozštípnul nosný trám.

Hláska v Chotěbuzi je přístupná o víkendech od 1. května do 31. října. Pokud vás ale vaše toulavé boty zavedou na chotěbuzské návrší mimo tuto dobu, na dveřích hlásky najdete telefonní číslo, na kterém je možné domluvit si její individuální návštěvu.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze