Vyhledávání lokalit (cílů)
Karlovarský kraj » okres Sokolov » zajímavost » Pivovar Svatý Florián - Loket (pivovar)

www.krasnecesko.cz/lokality/42929-pivovar-svaty-florian-loket-pivovar.html

Pivovar Svatý Florián - Loket (pivovar)

[ ID: 42929 ]         

Turistický cíl Pivovar Svatý Florián - Loket (pivovar)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Pivovar Svatý Florián - Loket (pivovar)
Pivovar Svatý Florián (kemadaj)

Vložení nových fotografií přidat fotografie

Roku 2006 se do Lokte vrátila tradice vaření piva. Právo vařit pivo udělil městu již Jan Lucemburský. Toto privilegium potvrdil roku 1352 jeho syn, císař Karel IV. a pivo se zde vařilo až do roku 1953. Nový Loketský pivovar se nachází v prostorách původní sladovny, dnešní pivnice. V lednu roku 2011 se pivovarský hotel dočkal zvětšení prostor i nabízeného sortimentů piv, nyní se v pivovaru dočkáte světlé i tmavé jedenáctky a špekového piva třináctky.

Rodinný pivovar Svatý Florián je součástí hotelu Císař Ferdinand. Suroviny pro výrobu piva jsou obilniny, voda a chmel. Po sešrotování sladu (naklíčený ječmen) následuje vystírání, tedy proces míchání sladového šrotu s vodou, které probíhá ve vystírací kádi. Poté nastává rmutování. Rmutování je proces, při kterém se látky ze sladu štěpí na složité polysacharidy a zkvasitelné cukry za postupného ohřívání. Při scezování se oddělí kapalný podíl - sladina od pevného podílu - mláta. Povařením sladiny s chmelem přechází hořké látky chmele do roztoku a výsledkem je horká mladina. Mladina je zchlazena ve vířivé kádi, zchlazená a provzdušněná mladina se přečerpá do uzavřených nerezových cylindrokonických tanků, kde jsou připraveny pivovarské kvasinky. Při kvašení dochází k přeměně zkvasitelných cukrů na alkohol a CO2. Po prokvašení se ,,mladé pivo" zachladí a bez usedlých kvasnic se čerpá do ležáckých tanků, kde dozrává až několik týdnů. Během celého procesu je velmi důležité dodržovat stanovené teploty. Naše piva jsou dělaná jen z nejlepších českých surovin z oblasti Žatecka, v pivovaru se snažíme zachovat tradiční postupy výroby piva. Věříme, že naše úsilí oceníte a piva Vám zachutnají.

Nabízíme 0,5 půllitr skleněný 200,-Kč 0,3 sklenka skleněná 150,-Kč porcelánový podtácek 120,-Kč papírový tácek 25,-Kč nálepka - samolepka 25,-Kč možnost zakoupení čerstvě načepovaného piva do PET lahví K uvedené ceně je nutné připočítat poštovné.

V prostorách pivovaru Svatý Florian je k dispozici nekuřácký salónek s kapacitou 30 osob, který je vhodný pro rodinné oslavy, školení, semináře a oslavy. Nabídka tradičního piva v našem pivovaru Sbírka lázeňských kalíšků zapsána v české knize rekordů


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze