Vyhledávání lokalit (cílů)

www.krasnecesko.cz/lokality/42925-loket-radnice.html

Loket (radnice)

[ ID: 42925 ]     Kulturní památka (KP)     

Turistický cíl Loket (radnice)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Loket (radnice)
Pohled na budovu radnice (kemadaj)

Vložení nových fotografií přidat fotografie

Budova raně barokní radnice byla postavena v letech 1682–1696 podle návrhu architekta Abrahama Leuthnera, který zde využil konzervativního tvarosloví. Je to významná raně barokní stavba konzervativního směru, postavená na místě pozdně gotické radnice z 15. století. Jedná se o dvoupatrový objekt s předstupující vysokou hranolovou věží zakončenou cibulovou střechou.

Budova je dvoupatrová nárožní s průčelní věží. Je položená na rozhraní náměstí a Radniční ulice. Hlavní průčelí je dvoupatrové o třech sdružených okenních osách. Před střední osu je představena hranolovitá věž s podjezdem. Průčelí v přízemí je bosované. Patra jsou členěna průběžnými toskánskými pilastry. Plochy mezi pilastry jsou prolomeny obdélnými sdruženými okny navzájem opticky spojenými plošnými parapetními výplněmi. Okna jsou rámována plošnou šambránou s uchy. Věž je hranolovitá, členěná v prvním a druhém patře toskánskými pilastry, ve třetím a čtvrtém patře lizénami. Má pravidelnou středověkou dispozici se střední chodbou. V přízemí jsou valené klenby s lunetami. V patrech jsou ploché stropy. Střecha je sedlová a nad věží je báň.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze