Vyhledávání lokalit (cílů)
Plzeňský kraj » okres Klatovy » botanická zahrada, park » Botanická zahrada - Prášily (zahrada)

www.krasnecesko.cz/lokality/41272-botanicka-zahrada-prasily-zahrada.html

Botanická zahrada - Prášily (zahrada)

[ ID: 41272 ]         


HODNOCENÍ
0%
hodnotitelů: 0

  Turistické trasy a cyklotrasy v okolí:
značka cyklotrasa
2113 , EV13 ,


Turistický cíl Botanická zahrada - Prášily (zahrada)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Botanická zahrada - Prášily (zahrada)
Poutač (kemadaj)

Vložení nových fotografií přidat fotografie

Jedná se o nejvýše položenou botanickou zahradu v ČR. Založena byla v roce 2005 a rozprostírá se na ploše 15 arů. K vidění jsou zde původní šumavské rostliny, skalničky, trvalky a dřeviny. Pýchou místní botanické zahrady je sbírka 400 narcisů. Jedná se venkovní volně přístupnou zahradu, která není zpoplatněna. Při návštěvě zahrady můžete přes plot pozorovat rodinku bizonů amerických.

Pokud přijedete do Prášil od Srní, tak hned po příjezdu do obce, těsně za mostem přes Prášilský potok uvidíte vstupní bránu do botanické zahrady. Zahrada je volně přístupná veřejnosti od jara do podzimu denně od 8:00 do 18:00 hodin. Vstupné je vskutku lidové a na dnešní dobu v mnoha ohledech neuvěřitelné. I přesto, že tato zahrada v sobě ukrývá spoustu vykonané práce, a je jasné, že musí být pravidelně udržována, tak za vstup nezaplatíte ani halíř. Vstupné je pro všechny zcala zdarma!

Nepatrně kazí dojem z celé botanické zahrady ten fakt, že se zde nenachází popisky k jednotlivým rostlinám. Totéž schází i u uměleckých děl, kde bych předpokládal informace o autorech a době vzniku jednotlivých děl. Je ale pravdou, že pokud je vstup do zahrady zdarma, pak je to zcela nepatrný nedostatek, který je naprosto smazán nadmíru příznivou cenou za vstup. Škoda, že zde nebyli k vidění zmiňovaní bizoni, čož bylo snad jen dočasně. Botanická zahrada v Prášilech je i přes tyto drobnosti příjemným místem k relaxaci a určitě si jí rádi prohlédnou nejen milovníci rostlin.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze