Vyhledávání lokalit (cílů)
Plzeňský kraj » okres Klatovy » pension » Pension EFEKT No.2 - Srní (penzion)

www.krasnecesko.cz/lokality/41231-pension-efekt-no-2-srni-penzion.html

Pension EFEKT No.2 - Srní (penzion)

[ ID: 41231 ]         


HODNOCENÍ
0%
hodnotitelů: 0

  Turistické trasy a cyklotrasy v okolí:
značka zelená cyklotrasa
33 , 2121 ,


  Znak / logoTuristický cíl Pension EFEKT No.2 - Srní (penzion)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Pension EFEKT No.2 - Srní (penzion)
Pension EFEKT (E.Koutná)

Vložení nových fotografií přidat fotografie


Pension EFEKT No.2 se nachází v klidné obci Srní, která leží na území centrální části Národního parku Šumava. Původní dřevařská osada Srní je vzdálena 16 km od Sušice a 29 km od Železné Rudy. Modrava je 9 km a lyžařský areál Zadov je 30 km od penzionu Efekt. Srní je ideální místo pro poznávání Šumavy po celý rok, pěšky, na kole, na běžkách i s kočárkem. Dovolená na Šumavě Vás nezklame.

V centrální části Šumavy se nachází řeka Vydra. Procházka údolím řeky Vydry patří k nepsaným povinnostem každého návštěvníka. Dvě řeky, Vydru a Křemelnou spojuje technická památka, Vchynicko Tetovský plavební kanál. Dříve sloužil k plavení dřeva z povodí Vydry do řeky Křemelná. Podél plavebního kanálu je příjemná procházka. V blízkosti plavebního kanálu se nachází Hauswaldská kaple. Toto poutní místo nazývané též šumavské Lurdy je přístupné i pro postižené občany na invalidním vozíku. Pramen oné zázračné vody je uchován v malé jeskyňce poblíž bývalého prameniště. Na místo, kam přicházejí poutníci, je voda přivedena v dřevěných korytech na 60 valounech představujících roztažený růženec. Na konci zázračná voda vtéká do skleněných dlaní, které jsou dílem sklářky Vladěny Tesařové.

Hledáte pohodlné a klidné ubytování na Šumavě? Pension EFEKT No.2 v Srní Vám nabízí příjemné ubytování v pokojích s vlastním sociálním zařízením. K načerpání sil na tůry po Šumavě je pro Vás vždy připravena vydatná a chutná snídaně ve společenské místnosti. Pro uschování kol, lyží, nebo kočárků je k dispozici kolárna, lyžárna. Večer si s přáteli můžete posedět pod přístřeškem na čerstvém vzduchu, rozdělat oheň a opéct špekáčky. K dispozici našim hostům je také WiFi připojení a vybavená kuchyňka na každém patře.

Můžeme Vám nabídnout také wellnes balíček, který obsahuje saunu, masáž a whirpool


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze