Vyhledávání lokalit (cílů)
Olomoucký kraj » okres Olomouc » botanická zahrada, park » Přírodní ráj Horizont - Bystrovany (park)

www.krasnecesko.cz/lokality/40884-prirodni-raj-horizont-bystrovany-park.html

Přírodní ráj Horizont - Bystrovany (park)

[ ID: 40884 ]         

Turistický cíl Přírodní ráj Horizont - Bystrovany (park)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Přírodní ráj Horizont - Bystrovany (park)
V arboretu (ulrych.miroslav)

Vložení nových fotografií přidat fotografie

Provozujeme okrasnou zahradu. Pěstujeme cizokrajné dřeviny a rostliny. V areálu se nachází altánek, výběh s kašmírskými kozami a voliéra s opeřenci.

Každoročně je v období od 1. dubna do 15. října v areálu Horizont v Bystrovanech zpřístupněn park – arboretum „Přírodní ráj“. Stačí vkročit kovanou branou a rozprostře se před vámi čtyřhektarová plocha arboreta. V každém koutku na vás čeká něco zajímavého. Kousek od vchodu sedmimetrový vodopád, který padá do jezírka z uměle vybudované skalky. Jezírko pokrývají lekníny mnoha barev a prohánějí se v něm vzácní Koi kapři. Dřevěný mostek vás přenese do parku, který se může pochlubit až 200 druhy cizokrajných dřevin a rostlin. Chloubou parku je sedmimetrový blahočet čilský z Patagonie, který na zemi přebývá přibližně 200 miliónů let a jedinečný cykas (Cykas revoluta), který jako jediný druh přežil hirošimskou tragédii. Určitě stojí za to si prohlédnout také okrasný jedlý kaštan, cedr, červený buk, různé druhy palem, jinan dvoulaločný, stoletý olivovník a mnoho dalších. Do parku je velmi vkusně a nerušivě zasazen altánek, kde si mohou návštěvníci v průběhu procházky odpočinout. A pro milovníky fauny je v „Přírodním ráji“ výběh s kašmírskými kozami, lamami a voliéra s cizokrajnými opeřenci. Do celého areálu je umožněn bezbariérový přístup.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze