Vyhledávání lokalit (cílů)

Jihomoravský kraj » okres Vyškov » muzeum, galerie » Muzeum historických zemědělských strojů a nářadí - Hoštice-Heroltice (muzeum)

Muzeum historických zemědělských strojů a nářadí - Hoštice-Heroltice (muzeum)

[ ID: 36863 ]         
HODNOCENÍ
0%
hodnotitelů: 0

  Turistické trasy a cyklotrasy v okolí:
značka značka značka cyklotrasaTuristický cíl Muzeum historických zemědělských strojů a nářadí - Hoštice-Heroltice (muzeum)


Sdílej se světem: Facebook Twitter Google+ LinkedIn

foto Muzeum historických zemědělských strojů a nářadí - Hoštice-Heroltice (muzeum)
Muzeum historických zemědělských strojů a nářadí ()

Vložení nových fotografiíPřidat fotografie


Expozice Muzea zemědělských strojů a nářadí v Hošticích-Herolticích je ukázkou  způsobu hospodaření a života vesnického lidu  našeho regionu  od 19. do začátku druhé poloviny 20. století.

Sbírka strojů a nářadí ze zemědělských usedlostí je svým počátkem datována rokem 1985. Prvních několik exponátů je postupně doplňováno o nové předměty a od roku 1998 slouží veřejnosti jako stálá muzejní expozice ZOD Haná družstva se sídlem ve Švábenicích.

Zemědělské stroje a drobné předměty jsou rozděleny do několika skupin a seřazeny tak, jak byly užívány v zemědělské usedlosti během hospodářského roku. Stovky vystavených předmětů jsou doplněny fotografiemi a průvodními texty.

Součástí expozice muzea je i ukázka světnice hospodáře vybavená dobovými předměty, časově odpovídajícími přelomu 19.- 20. století.

Mezi nejstarší exponáty patří ruční šrotovník na obiloviny a dubový stůl , za zmínku jistě stojí stabilní spalovací motory jako mezičlánek vývoje techniky v zemědělství a první elektromotory, naopak nejmladšími reprezentanty jsou kolové traktory, které nahradily v celém rozsahu koňské potahy.Staly se symbolem nové doby a počátkem rozkladu tradičního způsobu života na vesnici ve 20. století.


strana 1 | dále >Vložení nových fotografiípřidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasy


Přidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:

Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.Penzion selský dvůr - Počerny - Karlovy Vary
reklama
http://www.alpina.cz