Vyhledávání lokalit (cílů)
Zlínský kraj » okres Uherské Hradiště » kostel, kaple, synagoga » Dominikánský klášter a kostel - Uherský Brod (klášter, kostel)

www.krasnecesko.cz/lokality/35264-dominikansky-klaster-a-kostel-uhersky-brod-klaster-kostel.html

Dominikánský klášter a kostel - Uherský Brod (klášter, kostel)

[ ID: 35264 ]         HODNOCENÍ
45%
hodnotitelů: 1

  Turistické trasy a cyklotrasy v okolí:
značka cyklotrasa
, ,
,


Turistický cíl Dominikánský klášter a kostel - Uherský Brod (klášter, kostel)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Dominikánský klášter a kostel - Uherský  Brod (klášter, kostel)
Dominikánský klášter a kostel (xhlav)

Vložení nových fotografií přidat fotografie

Dominikánský klášter a kostel Nanebevzetí Panny Marie se nachází na Mariánském náměstí. Je jednou z nejstarších a největších památek na Uherskobrodsku a tvoří dominantu městského panoramatu. Původně gotický klášterní kostel s dlouhým, pro dominikány typickým presbytářem, byl vybudován asi v první polovině 14. století. Tento kostel byl mnohem vyšší, než je současný chrám. Byl tvořen trojlodím, s ozdobami z tesaného kamene. Na průčelí měl dvě věže ozdobené hodinami, které byly v té době velkou vzácností. Po několikerém vypálení a zpustošení v době husitské (1421) a v průběhu třicetileté války (1634), byl kostel radikálně přestavěn v období raného baroka, v 60. a 70. letech 17. století, nákladem hraběnky Eleonory z Kounic, rozené z Ditrichštejna. Autorem plastik na hlavním průčelí je olomoucký sochař František Zurn. Interiér kostela s díly Josefa Winterhaltera a Benedikta Telčika (oltář) byl naposled upravován v období novodobého historismu. Fasáda byla obnovena současně s rekonstrukcí klášterní budovy v posledních letech.

Na nádvoří před kostelem je socha kněze dominikánského řádu svatého Vincence Ferrerského. Sochu vyhotovil sochař Josef Antonín Winterhalter v roce 1747.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze