Vyhledávání lokalit (cílů)
Olomoucký kraj » okres Olomouc » divadlo » Divadlo Tramtarie - Olomouc (divadlo)

www.krasnecesko.cz/lokality/34579-divadlo-tramtarie-olomouc-divadlo.html

Divadlo Tramtarie - Olomouc (divadlo)

[ ID: 34579 ]         


HODNOCENÍ
0%
hodnotitelů: 0

  Turistické trasy a cyklotrasy v okolí:
značka značka žlutá cyklotrasa
51 ,


  Znak / logo

vlajka Divadlo Tramtarie - Olomouc (divadlo)

Turistický cíl Divadlo Tramtarie - Olomouc (divadlo)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+


Vložení nových fotografií přidat fotografie


Divadlo Tramtarie je nezávislé divadlo, které již pátým rokem vytváří jedinou plnohodnotnou komorní divadelní scénu s vlastním souborem v Olomouci a okolí. Ve vlastní produkci uvádí pět divadelních premiér za sezónu, představení jsou pravidelně každý měsíc reprízovaná, dosahují 25 až 30 repríz. Kromě divadla doplňuje Tramtarie svou činnost také o hudební a filmové produkce, pořádá výstavy a další akce. V průměru uvádí patnáct akcí za měsíc. Za pět let své existence si Divadlo Tramtarie postupně dokázalo vytvořit stabilní pozici v kulturním prostředí města Olomouce, zajišťuje pravidelnou kulturní produkci pro širokou veřejnost.

Vlastní umělecká činnost sleduje tři dramaturgické linie a zaměřuje se hlavně na autorský přístup k textům a výraznou interpretaci:

  • uvádění současných her českých i zahraničních autorů a uvádění autorských textů, které vznikají přímo pro Divadlo Tramtarie (A. Nelega: Taxi Vinyl, M. Krobot: Sirup, V. Kracík: I na Batmana občas padne smutek)
  • uvádění klasických titulů zpracovaných moderně se silným autorským přístupem (E. Bass: Klapzubova jedenáctka aneb Sigma mezi mrakodrapy, V. Vančura: Rozmarné léto)
  • uvádění autorských pohádek pro děti a rodiče (V. Kracík: Polízanice malé čarodějnice, M. Dlab: O králi, který rád mlsal)
Divadlo Tramtarie spolupracuje s Moravským divadlem Olomouc na projektu čteného divadla, který se zaměřuje na představování současných textů českých i zahraničních.
 

Nedílnou součástí programu Divadla Tramtarie jsou zájezdová představení po celé České republice.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze