Vyhledávání lokalit (cílů)
Pardubický kraj » okres Svitavy » stadion, sport.areál » Sportovní areál - Polička (stadion, sportovní areál)

www.krasnecesko.cz/lokality/34361-sportovni-areal-policka-stadion-sportovni-areal.html

Sportovní areál - Polička (stadion, sportovní areál)

[ ID: 34361 ]         


HODNOCENÍ
0%
hodnotitelů: 0

  Turistické trasy a cyklotrasy v okolí:
zelená značka žlutá cyklotrasa
4019 ,


  Znak / logoTuristický cíl Sportovní areál - Polička (stadion, sportovní areál)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Sportovní areál - Polička (stadion, sportovní areál)
zimní stadion (kamarád)

Vložení nových fotografií přidat fotografie

V areálu se nachází:

  • sokolovna,
  • zimní stadion, 
  • tenisová hala, 
  • minigolf,
  • venkovní antuková hřiště...

 

Zimní stadion:

Zimní stadion je situován v zastavené části města 3 minut od centra. V bezprostřední blízkosti jsou tenisové kurty. ZS má nově vybudovanou střechu se dvěma boky. Diváci stojí na 1 kovové tribuně a okolo hrací plochy. V objektu je 9 šaten pro hráče, šatna pro rozhodčí, sociální zařízení a kiosek s občerstvením. Na halu navazuje objekt strojovny a garáže pro rolbu.

Historie stadionu

O vybudování ledové plochy bylo rozhodnuto na schůzi výkonného výboru TJ Spartak Polička v měsíci listopadu 1985. Začátek výstavby byl v roce 1986, kdy začala demolice původního hokejového hřiště. Umělá ledová plocha byla budována svépomocí t.j. brigádnickou činností za finanční podpory MNV Polička pod hlavičkou TJ Spartak Polička. Projekce umělá plocha- strojovna zajištěna v Chocni, kde tato firma zajišťovala výstavbu ZS v celé republice. Na výstavbě umělé ledové plochy se brigádnicky podílely všechny oddíly TJ Spartak Polička. Dokončení celé stavby provedla firma Pásek Polička v roce 1992. ZS v Poličce byl slavnostně otevřen 23.12.1992. V roce 1995 byly budovány šatny a sociální zařízení. V roce 1996 bylo provedeno zastřešení tribuny pro 800 diváků. V roce 1997 byla vybudována nová betonová hrací plocha z důvodu lepší kvality ledu a prodloužení doby její využitelnosti. V roce 2000 proběhla na zimním stadionu rekonstrukce technologie chlazení ledové plochy. V roce 2001 byla zakoupena nová rolba na úpravu ledové plochy. V roce 2004 poličské zastupitelstvo rozhodlo o zastřešení a přestavbě stávajícího zimního stadionu. Tato přestavba je rozdělena do 3 etap. V roce 2004 proběhla I. etapa zastřešení zimního stadionu a podařilo se ještě zakrýt zimní stadion dvěma boky. Stavbu financovalo město a část peněz se získalo z ministerstva školství. Na podporu výstavby se mezi občany a firmami vybral 1 milion korun. Slavnostního otevření zastřešeného zimního stadionu pod názvem "Velký hokejový svátek" v Poličce se uskutečnil 30. října 2004.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze