Vyhledávání lokalit (cílů)

www.krasnecesko.cz/lokality/30059-amerika-rybnik.html

Amerika (rybník)

[ ID: 30059 ]         

Turistický cíl Amerika (rybník)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+


Vložení nových fotografií přidat fotografie

Amerika je velký chovný rybník s ostrovem, nacházející se nedaleko Františkových Lázní. Rybník patří do rozlehlé rybniční soustavy rozprostřené v lesoparku Amerika. Ostrov slouží jako hnízdiště a tahová zastávka celé řady různých vodních ptáků mezi nimiž je mnoho druhů již kriticky ohrožených i v rámci celé Evropy. Celá oblast je zároveň přirozeným biotopem. Proto byl ostrov v roce 1990 i s větší částí rybníku vyhlášen jako přírodní rezervace Amerika o výměře asi 60 ha.
Nachází se zde jediná stabilizovaná kolonie racka chechtavého na Chebsku. K vzácným a mizejícím druhům patří potápka černokrká, čírka obecná a lžičák pestrý. Objevuje se zde nově i moudivláček lužní a slavík modráček. Pozoruhodné jsou zde početné populace některých obojživelníků, především skokana zeleného a rosničky zelené.
Bohužel i zde se rozrůstá bolševník velkolepý v severozápadní části rezervace, který se stává nebezpečný pro stávající vegetaci.

Celá oblast s udržovanou sítí lesních cest a odpočívadel slouží i jako relaxační místo pro pacienty a návštěvníky Františkových Lázní. U rybníka je pláž a půjčovna loděk, na břehu byla v roce 1898 postavena ve stylu chebských hrázděných staveb romantická výletní restaurace, výletní atmosféru zpestřuje také malá zoologická zahrada.

 

strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze