Vyhledávání lokalit (cílů)
Plzeňský kraj » okres Klatovy » botanická zahrada, park » Americká zahrada - Chudenice (botanická zahrada, park)

www.krasnecesko.cz/lokality/28925-americka-zahrada-chudenice-botanicka-zahrada-park.html

Americká zahrada - Chudenice (botanická zahrada, park)

[ ID: 28925 ]         

Turistický cíl Americká zahrada - Chudenice (botanická zahrada, park)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Americká zahrada - Chudenice (botanická zahrada, park)
Stromeček (Laguna)

Vložení nových fotografií přidat fotografie

Americká zahrada je národní přírodní památka ev. č. 2, nachází se asi 1,5 km jihozápadně od obce Chudenice v lesním komplexu pod rozhlednou Bolfánkem, nedaleko Chudenického zámku v okrese Klatovy. Jedná se o území parkového typu – arboretum, které bylo původně založeno jako školka okrasných dřevin roku 1828 hrabětem Eugenem Černínem pro zásobování parku, který postupně zřizoval u nedalekého zámečku Lázeň. Později,zcela v souladu se snahami tehdejších majitelů panství mít velké sbírky dřevin, změnil i Černín svůj původní úmysl a dal přeměnit školku v arboretum, v trvalou sbírku dřevin.Již od r. 1844 nese název Americká zahrada, protože v prvních letech po založení měly převahu dřeviny pocházející ze Severní Ameriky. Správa AOPK Plzeň. Výměra zahrady je 1,89 ha. Leží ve výšce 505 - 521 m.

Zahrada byla vyhlášena Ministerstvem kultury jako chráněné území a to v roce 1969. Důvodem vyhlášení je dendrologické arboretum s více než 200 druhy dřevin především severoamerického, evropského a asijského původu. K evropským unikátům patří stromový exemplář dřínu květnatého (Cornus florida). Jeden z nejzajímavějších exemplářů je především Pseudotsuga menziesii, poprvé vysazen roku 1827, také nazýván jako douglaska. Její pozoruhodností je věk, jde o jednu ze tří nejstarších douglasek na evropské pevnině. Další vzácností jsou dva jalovce viržinské.

Zdroj informací: http://cs.wikipedia.org/wiki/Americka_zahrada


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze