Vyhledávání lokalit (cílů)
Královéhradecký kraj » okres Trutnov » bobová dráha » Bobová dráha - Špindlerův Mlýn (bobová dráha)

www.krasnecesko.cz/lokality/23540-bobova-draha-Spindleruv-mlyn-bobova-draha.html

Bobová dráha - Špindlerův Mlýn (bobová dráha)

[ ID: 23540 ]         


HODNOCENÍ
79%
hodnotitelů: 4


  Znak / logoTuristický cíl Bobová dráha - Špindlerův Mlýn (bobová dráha)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Bobová dráha - Špindlerův Mlýn (bobová dráha)
Bobová dráha (misha88)

Vložení nových fotografií přidat fotografie

Krkonošské bobové dráhy jsou i vyhledávaným cílem rodinných, školních, cyklistických nebo motorkářských výletů.
Špindlerovská bobovka byla postavena v roce 1997 jako první projekt tohoto druhu v České republice a patří podle názoru špičkového výrobce unikátní technologie z jeho 330 realizací mezi tři najatraktivnější projekty tohoto druhu na světě! Včetně dopravního zařízení má délku 1.400 m a jezdec si při jízdě s průměrným sklonem 7,03 % užije 22 zatáček, 5 jumpů (terénních zlomů) a tři tunely. Opravdu nevšední zážitek z jízdy, jejíž rychlost si každý volí podle svých schopností, umocňuje překrásné okolní panorama Krkonoš. Na jedno nebo dvoumístných bobech mohou jezdit bez problémů všechny věkové generace, děti od osmi let samostatně, do osmi let v doprovodu rodičů. Díky kvalitnímu osvětlení může být v provozu i po setmění. A jak se na bobové dráze jezdí? Po nasednutí na bob v nástupní stanici je bob s jezdcem samotíží naveden na dopravní lanové zařízení, které bobistu vyveze ke startu. Zde se bob automaticky odpojí od dopravního lana a též automaticky najede do profilu bobové dráhy. Po nájezdu do koryta bobové dráhy si rychlost a styl jízdy již bobista reguluje vysoce účinnou brzdou sám. Právě tato skutečnost dělá z jízdy nevšední, mimořádně atraktivní zážitek. Celá dráha je v souladu s bezpečnostními předpisy certifikována nejen podle předpisů EU, ale i TÜV. Při dodržení provozních předpisů je absolutně bezpečná, což mimo jiné umožňuje samostatné jízdy dětí cca od školního věku.

Bobové dráhy ve Špindlerově Mlýně a Harrachově jsou nerez oceli a kolečkové vozíky (jedno i dvoumístné boby) zde mohou dosahovat okamžité rychlosti až kolem 65 km/hod. Bezprostředně u obou bobových drah je možné zaparkovat. Návštěvníkům je k dispozici i kvalitní občerstvení včetně grilovaných uzenin nebo zmrzliny s posezením na terasách u bobových drah. Samozřejmostí je moderní sociální zařízení. Atraktivní projekty krkonošských bobových drah a lanových center MonkeyPark ve Špindlerově Mlýně a Harrachově jsme pojmenovali s ohledem potřeby jednotné propagace jako „HappyWorld“ (Veselý svět). Přes cenové turbulence zejména energií, nebyla cena jízdného za 10 let provozu bobové dráhy Špindlerův Mlýn zvýšena.


CENÍK:
Dospělí:

 • 1 jízda 80,-Kč
 • 5 jízd 330,-Kč

  Děti do 140 cm:
 • 1 jízda 60,-Kč
 • 5 jízd 220,-Kč

  Skupina 5 osob - 330 Kč


  strana 1

  Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


 • NALEZNETE V OKOLÍ


  restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
  sportovní zařízení kulturní zařízení
  památky a zajímavosti cyklotrasy  Přidat akci Přidat akci

  Aktuální místní akce:


  Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.


  Akce v okolí

  odrážka 100 let české menšinové školy v Hostinném
  datum: 25.04. 2019
  odrážka Závěrečný koncert ZUŠ Hostinné
  datum: 18.06. 2019
  odrážka Folklór–závěrečná výstava ZUŠ Hostinné
  datum: 20.06. 2019
  odrážka Výlet do rodného kraje Ivana Olbrachta - Hostinné
  datum: 24.06. 2019


  http://www.alpina.cz  (c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze