Vyhledávání lokalit (cílů)
Karlovarský kraj » okres Cheb » divadlo » Městské divadlo Mariánské Lázně (divadlo)

www.krasnecesko.cz/lokality/2326-mestske-divadlo-marianske-lazne-divadlo.html

Městské divadlo Mariánské Lázně (divadlo)

[ ID: 2326 ]         
  Znak / logoTuristický cíl Městské divadlo Mariánské Lázně (divadlo)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+


Vložení nových fotografií přidat fotografie

První divadelní představení se v Mariánských Lázních hrálo v dřevěném provizorním divadle v přírodě, pravděpodobně 14.6. 1820. Roku 1868 postavil arichitekt Fridrich Zickler budovu divadla v novorenesanční podobě a slavnostně ji otevřel 8. srpna. V roce 1905 následovala přestavba do secesní podoby podle návrhu architekta Alfréda Walchera z Montheimu. V bohatých sezónách na počátku 20. století se v divadle hrálo denně a hostovali zde přední umělci světových divadelních scén. V roce 1945 se objevila první česky mluvená hra. Rekonstrukce budovy proběhla v letech 1974-1977, 2001-2002 a stále pokračuje.

Dnešní kapacita divadla je 353 míst k sezení. V přízemí jich je 204, na 1.balkoně 97 a na 2.balkoně 52. Místa k stání divadlo nemá žádná.

V současné době se o zdárný chod divadla stará KIS Mariánské Lázně s.r.o.. Uvědomuje si totiž, že město Mariánské Lázně žije především lázeňstvím a cestovním ruchem. Bohatá a pestrá kulturní nabídka je jedním z hlavních požadavků našich návštěvníků, který musíme splnit, aby se k nám rádi vraceli. Zároveň musí kultura poskytnout místním občanům potřebnou dávku relaxace a odpočinku k načerpání nových sil pro další úspěšnou práci.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze