Vyhledávání lokalit (cílů)
Jihočeský kraj » okres Tábor » muzeum, galerie » Blatské muzeum -Soběslav (muzeum)

www.krasnecesko.cz/lokality/22103-blatske-muzeum-sobeslav-muzeum.html

Blatské muzeum -Soběslav (muzeum)

[ ID: 22103 ]     Kulturní památka (KP)     

Turistický cíl Blatské muzeum -Soběslav (muzeum)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Blatské muzeum -Soběslav (muzeum)
Smrčkův dům (caradac)

Vložení nových fotografií přidat fotografie


Smrčkův dům (dům Černý orel) pravděpodobně vznikl ve 2. pol. 16. století přestavbou dvou původně gotických domů. Dům s dvojicí renesančních štítů je jediným zbylým příkladem renesanční architektury na náměstí, v jehož interiéru se dochoval velký rozsah klenutých prostor.

Původně gotický objekt, přestavěný v renesanci (dochovaná datace 1564, 1565). V roce 1960 přestavěn pro účely Husitského muzea v Táboře. Okolní zástavba byla v roce 1986 stržena a do roku 1993 postupně nahrazena novou zástavbou nevhodného charakteru.

NÁRODOPIS BLAT A KOZÁCKA

Expozice přibližuje tradiční způsob života v oblasti Blat a severního Táborska (Kozácka). Připomenuta je zemědělská činnost místních obyvatel, těžba rašeliny, jednotlivá řemesla a domácká výroba. Fotografie spolu s modelem blatského statku ukazují typickou lidovou architekturu, můžete vstoupit do blatské světnice a prohlédnout si vybavení domácností a tradiční pečivo. Vyhlášená je také místní kolekce blatských a kozáckých krojů.

Po loňské reinstalaci sálu věnovaného lidové výrobě je novinkou letošní sezóny nově instalovaný oddíl přibližující tradiční zemědělství v oblasti. Pokračujeme tak v postupné proměně celé národopisné expozice, v níž se můžete těšit na nový výběr exponátů i nově koncipované doprovodné texty, které jsou poprvé také v angličtině.

autor: Vít Vlasák


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
Penzion selský dvůr - Počerny - Karlovy Vary
reklama


http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze