Vyhledávání lokalit (cílů)
Liberecký kraj » okres Liberec » vrchol » Ještěd (vrchol)

www.krasnecesko.cz/lokality/18112-jested-vrchol.html

Ještěd (vrchol)

[ ID: 18112 ]         

Turistický cíl Ještěd (vrchol)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Ještěd (vrchol)
Pohled z vrcholu ()

Vložení nových fotografií přidat fotografie

Ještěd – to je místo z tvrdého křemencového suku, vzniklým z měkčích fylitů, břidlic a vápenců z okolí. Okolí je křemenci doslova poseto, mají světlejší barvu, u větších zrn křemene zaznamenáte modravý nádech. V křemencích se setkáte i s puklinami, ve kterých vznikaly pěkné červené křišťály. Právě po nich byl pojmenován jihozápadní svah Ještědu – Červené skály a tyto krystaly tady jsou zachovány. V časech středověku sem přicházeli hledači drahokamů a hloubili krátké štoly, které tu po nich zůstaly.

Na křemencových skalách najdete dvě skalní brány, vápenky, vápencové lomy a několik jeskyň, mezi nimi je i známá Hanychovská jeskyně či Liščí díra s jedinečnou krasovou výzdobou. Jeskyně slouží jako zimoviště netopýrům. Ještěd je dále tvořen z křídového pískovce. Hora Ještěd se pne do výšky 1012 metrů nad mořem a najdete ji jižně od Liberce v severních Čechách. V současnosti na vrcholu naleznete hotel s restaurací, televizní vysílač a také přírodní park. 


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze