Vyhledávání lokalit (cílů)
Olomoucký kraj » okres Jeseník » kostel, kaple, synagoga » Maria Hilf (poutní místo)

www.krasnecesko.cz/lokality/1769-maria-hilf-poutni-misto.html

Maria Hilf (poutní místo)

[ ID: 1769 ]           Turistické trasy a cyklotrasy v okolí:
žlutá značka žlutá cyklotrasa
6072 ,


Turistický cíl Maria Hilf (poutní místo)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Maria Hilf (poutní místo)
Poutní kostel Marie Hilfe (rimanecek)

Vložení nových fotografií přidat fotografie

Toto místo je zasvěceno zvláště Panně Marii Ochránkyni narozených, protože sem podle legendy utekla před vojáky za třicetileté války Anna Tanheiserová, tehdy ve vysokém stupni těhotenství, a na tomto místě porodila syna Martina. Jeho dcera dala pak na otcovo přání namalovat podle motivu passovské madony Lucase Cranacha obraz Bohorodičky a nechala jej zavěsit na jedli v místě otcova narození.

Poutní místo Zlaté Hory se liší svým pohnutým osudem od jiných poutních míst: Poutní kostel tu byl vybudován na místě dřevěné kaple v letech 1834 – 1841. Poté bylo postupně doplňováno i okolí: křížová cesta, kaple sv. Anny, sv. Marty, lurdská jeskyně a studánka. Počet poutníků se před druhou světovou válkou pohyboval mezi osmdesáti až sto tisíci ročně. Ale po nástupu komunistického režimu se situace změnila. Na poutní místo byl v padesátých letech pod neopodstatněnou záminkou rudného průzkumu zakázán přístup. Tím započalo rychlé chátrání celého areálu. To vedlo až k tomu, že 22. září 1973 byl kostel vyhozen do vzduchu.

Po revoluci vznikla iniciativa pro obnovu poutního místa a sbírkami se podařilo získat dostatek finančních prostředků na zahájení i dokončení stavby. Již v roce 1995 byl nový kostel vysvěcen.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze