Vyhledávání lokalit (cílů)
Plzeňský kraj » okres Rokycany » hrad, zámek, tvrz » Zbiroh (hrad, zámek)

www.krasnecesko.cz/lokality/1657-zbiroh-hrad-zamek.html

Zbiroh (hrad, zámek)

[ ID: 1657 ]         


HODNOCENÍ
49%
hodnotitelů: 8


cena od
90 Kč
do:260
cena za 1 dospělou osobu
uvedené ceny jsou orientační
kompletní ceníkTuristický cíl Zbiroh (hrad, zámek)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Zbiroh (hrad, zámek)
(foto Pavlíková D.) ()

Vložení nových fotografií přidat fotografie


Hrad přestavěný na zámek na vysokém kopci nad městem. Patřil k nejstarším šlechtickým hradům v Čechách, založen byl již v 1. pol. 13. stol. a poprvé připomínán r. 1230; ve 2. pol. 16. stol. přestavěn na renesanční zámek, později dále upravován, barokně po požáru r. 1634 a znovu v 18., 19. i na poč. 20. stol. Součástí nejstarší stavební fáze je bergfrit, stojící na skalce v nádvoří. Největší udávaná hloubka hradní studny, vylámané ve skále, je 163 m, což z ní činí druhou nejhlubší studnu v ČR.

dovolujeme si Vás oslovit s nabídkou pro Vás k výletu a návštěvě zámku Zbiroh. Zámek Zbiroh se nachází v malebné krajině, 7km od dálnice mezi Prahou a Plzní ve městě Zbiroh.Prohlídka zámku s jeho polohou, historicky jedinečným a neopakovatelným architektonickým stylem, příjemným zámeckým prostředím a velmi bohatou historií je pro každého návštěvníka neopakovatelným zážitkem. Nabízíme Vám prohlídku, jež popisuje historii Zbirožského zámku od dob jeho vzniku ve 13. století až do současnosti. Návštěvou expozice se dostanete do období od románského slohu až po secesi. Prohlídka také zahrnuje ukázky nálezů z hradní studny, která svou hloubkou 164m patří mezi nejhlubší historické studny v Evropě . V rámci expozice budete moci shlédnout unikátní zbirožskou madonu z roku 1390. Prohlídkou zamíříme i do hlavního sálu, ve kterém tvořil Alfons Mucha a vznikla zde slavná Slovanská epopej. Dále navštívíte hradní kapli s původními gotickými nástěnnými malbami ze 14. století zobrazující Nanebevzetí panny Marie. Na prvním nádvoří zámku je otevřena zámecká krčma U Rudolfovy kratochvíle, ve které jsou v dobově laděném prostředí podávány středověké pokrmy. Kolem zámku je zřízen anglický park tvořený převážně bučinami a doplněn kvalitními a hodnotnými dřevinami, který je ideální na procházku po zajímavé prohlídce nebo sytém obědě. V případě Vašeho zájmu lze domluvit množstevní slevu, připravit občerstvení nebo menu dle Vašich finančních možností. Nabízíme možnost parkování autobusů přímo u zámku. Mimo jiné organizujeme i koncerty, výstavy, společenské akce, firemní setkání, recepce, koktejly, rauty, svatby a rodinné oslavy.

Těšíme se na setkání s Vámi na zámku Zbiroh.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze