Přihlásit
Mobilní verze s GPS
Liberecký kraj » okres Liberec » stadion, sport.areál » Sport Park Liberec - Liberec (stadion)

Sport Park Liberec - Liberec (stadion) [908]


    další pojmenování: Home Credit Arena

80

Záměr postavit multifunkční arénu zazněl z řad libereckých zastupitelů již na počátku nového tisíciletí, a to v souvislosti s rekonstrukcí a dostavbou městského stadionu. Tehdejší stav celého areálu, jenž zahrnoval travnaté hřiště, atletický stadion, tenisové kurty, kuželnu a malou, ne příliš technicky vyhovující a monofunkční hokejovou arénu, vyžadoval přestavbu, aby mohl dále sloužit nejen Liberečanům, ale i návštěvníkům města.
Při hledání prostor pro novou halu se tak pozornost logicky upřela na lokalitu městského stadionu, kde již bylo zázemí částečně vybudováno a také zde byl dostatek vhodných pozemků.
V září roku 2003 zastupitelstvo rozhodlo, že celý projekt je realizovatelný a pro město z důvodu strategického rozvoje i oživení turistického ruchu velmi výhodný. Pak již scházel jen krůček k zahájení výstavby. 8. září 2005 byla slavnostně otevřena liberecká multifunkční aréna. Moderní hala s kapacitou až 9000 diváků slouží jako sportovní zařízení a zároveň se stala místem pro pořádání významných kulturních a společenských akcí.
Po stránce technické i svým standardem a profesionálními službami je srovnatelná s obdobnými halami v Evropě i ve světě.

Home Credit Arena tak v současné době hostí významné kulturní i sportovní události. Kromě pravidelných domácích utkání extraligového týmu Bílí Tygři Liberec se zde odehrávají fotbalová, tenisová, volejbalová či basketbalová utkání. Tipsport arena hostila i vystoupení předních českých a zahraničních interpretů - Status Quo, Suzi Quatro, Deep Purple, Alexandrovci či Kabát, Karel Gott, Olympic a další.

Home Credit Arena také nabízí rozmanité kongresové a konferenční prostory pro Vaše firemní i soukromé akce. Sály, salónky a další prostory o kapacitě od 5 osob až do 6000 lidí včetně kvalitního zázemí a produkce akcí na klíč dělá z liberecké arény ideální místo pro nejrůznější události.

Home Credit Arena je součástí sportovního areálu Sport Parku Liberec, který nabízí indoorová i venkovní sportoviště, restaurace, bowling i 3-hvězdičkový Hotel Arena.

 


strana 1
    Vložení nových fotografií přidat fotografie

(c) 2003-2020 M.Kamler - KrasneCesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!
Verze pro zařízení s GPS (mobily, tablety)