SPD.cz


Vyhledávání lokalit (cílů)

Pardubický kraj » okres Pardubice » stadion, sport.areál » ČEZ Aréna - Pardubice (Zimní stadion)

ČEZ Aréna - Pardubice (Zimní stadion)

[ ID: 905 ]         


HODNOCENÍ
59%
hodnotitelů: 5

  Turistické trasy a cyklotrasy v okolí:
značka značka žlutá cyklotrasa
2 , 4191 , Labská  Znak/logoTuristický cíl ČEZ Aréna - Pardubice (Zimní stadion)


Sdílej se světem: Facebook Twitter Google+ LinkedIn

foto ČEZ Aréna - Pardubice (Zimní stadion)
ČEZ Aréna - Pardubice ()

Vložení nových fotografiíPřidat fotografie

ČEZ Aréna - Pardubice - Vítejte v hokejovém chrámu nabitém energií. Tady to více než půl století jiskří. Zimní stadion v Pardubicích byl postaven na konci roku 1947, tři roky poté se už hrál hokej pod střechou a za dalších deset let získala železobetonová konstrukce prakticky dnešní podobu. A po celou dobu doprovází pardubický hokej elektřina, nejprve symbolicky, dnes doopravdy. Jeden z dřívějších názvů zdejšího klubu byl Dynamo, ano, podle sovětského vzoru, ale když ho vystřídal název Tesla podle zdejšího elektrotechnického závodu, elektřina tu už jiskřila. Na začátku třetího tisíciletí byl stadion zrekonstruován, přeměnil se v duchu doby na arénu a její název si koupila společnost ČEZ. Podle reklamní kampaně na duhovou energii se i aréna jmenovala Duhová. S tímto názvem získal stadion kuriózní vnější podobu. Osvětlují ho totiž lampy s proměnlivými barevnými filtry, takže několikrát do minuty změní stadion zbarvení vnější fasády. Ani po půl století nijak nezastaralo progresivní řešení prstence tribun kolem kluziště. Horní patro je díky samonosné konstrukci zavěšené nad přízemními řadami sedadel bez jakýchkoliv podpěrných sloupů a díky tomu je hřiště ze všech stran obklopené skutečně strmým diváckým kotlem pro 9300 návštěvníků. Bohužel konstrukce střechy už tak důmyslná není a musí ji ve čtyřech rozích podpírat sloupy.

Základní informace - ČEZ Arena Pardubice je multifunkční halou, kterou je možno využít vedle hokeje i pro další sporty a celou řadu větších kulturních a společenských akcí, jako jsou koncerty a různé druhy mítinků. Hlavním uživatelem je hokejový klub, hlavní náplní je především lední hokej. Ledová plocha je v ČEZ Areně v provozu 10 měsíců v roce (v malé hale 8 měsíců). Zastřešení druhé ledové plochy předcházelo rekonstrukci hlavní haly. Obě haly jsou propojeny a tvoří jeden celek. Kapacita haly je pro hokejová utkání 9300 diváků, zachován zůstal sektor na stání na Jižní tribuně.

Jak se dostanete do ČEZ Areny? - Spojení od vlakového i autobusového nádraží je trolejbusovými linkami 3, 33 nebo autousovými 10, 16, 17, 23 na zastávku Zimní stadion.

Historie ČEZ Areny Pardubice - Umělá ledová plocha byla v Pardubicích instalována v roce 1947, na konci 50. let byla zastřešena. Vlastníkem stadionu bylo od roku 1998 Město Pardubice. Původní kapacita 11 500 míst se po redukci míst k stání snížila na 9000 míst. Svoji kapacitou tento stadion patří mezi největší a nejmodernější v republice. V roce 2001 prošel zimní stadion rozsáhlou rekonstrukcí, kterou provedla firma Metrostav Praha. Celkové náklady přesáhly 300 milionů korun. Ze zimního stadionu se později stala ČEZ Arena, která je majetkem Městského rozvojového fondu Pardubice. Kapacita stadionu byla po rekonstrukci zvýšena na 9300 míst. Po skončení sezony 2006/2007 dojde k navýšení kapacity stadionu další dostavbou.

Současnost - Hala je vybavena na úrovni nejlepších hal Evropy. Sedadla v dolních sektorech jsou polstrovaná, na balkonech plastová. U stropu ČEZ Areny visí moderní jumbotron se čtyřmi velkoplošnými obrazovkami a ukazateli skóre, na chodbách, schodištích jsou umístěny televizní obrazovky, takže diváci neztrácí přehled na ledě ani při návštěvě bufetu. To vše umožňuje vnitřní televizní okruh jímž je hala vybavena a vysílání ICE–TV. Samozřejmostí jsou VIP sektory, na severní straně se nachází Bully Bar a Hockey Restaurant Hattrick, z něhož je výborný výhled na ledovou plochu. Na východní tribuně je až pod střechou umístěno PRESS centrum s rozsáhlým zázemím. V podzemním podlaží jsou umístěny šatny, ošetřovny, vrátnice a spojovací chodba mezi arénou a malou halou s technickým zázemím pro provozovatele. V prvním nadzemním podlaží najdete na jižní tribuně pokladny a prodejnu sportovního zboží. Od jihu přes východní stranu se dostanete po ochozu na stranu severní. Právě na východní straně jsou umístěny bufety a obchod se suvenýry. Pokud hledáte větší pohodlí, můžete navštívit na severní tribuně Bully Bar, na severní tribuně jsou i místa pro vozíčkáře. Na západní tribuně jsou rovněž umístěny dva bufety. V jižní části druhého nadzemního podlaží sídlí správa haly a je zde další restaurace, na východní straně jsou VIP sektory, na severní pak Hockey Restaurant Hattrick s již zmíněným kvalitním výhledem na ledovou plochu. Ve třetím nadzemním podlaží jsou na východní straně prostory pro novináře, na severu je kabina pro videorozhodčího i režie velkoplošné obrazovky.

Parkovací plocha - Parkoviště se nachází mezi východní tribunou ČEZ Areny a malou halou. Jeho celková kapacita dosahuje 350 míst. Aktuální ceník parkovného najdete na internetových stránkách ČEZ Areny (http://www.arenapce.cz/cs/). Další možnost parkování v blízkosti stadionu je na placeném parkovišti u hotelu Labe nebo na parkovišti na levém břehu řeky Labe.

Další informace

  • Provozovatel: Městský rozvojový fond Pardubice a HC Moeller Pardubice, a. s.
  • Postaven: v roce 1947
  • Založení klubu: 1923
  • Klubové barvy: bílá a červená
  • Kapacita: 9300

 


strana 1 | dále >Vložení nových fotografiípřidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasy


Přidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:

Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.Penzion selský dvůr - Počerny - Karlovy Vary
reklama
http://www.alpina.cz