Přihlásit
Mobilní verze s GPS
Moravskoslezský kraj » okres Ostrava-město » stadion, sport.areál » ČEZ Aréna - Ostrava Zábřeh (stadion)

ČEZ Aréna - Ostrava Zábřeh (stadion) [904]


    další pojmenování: Ostrava Aréna


Čez Aréna - Ostrava Zábřeh - Jedna z dominant Ostravy. Budova ČEZ ARÉNY (bývalého Paláce kultury a sportu) byla otevřena v roce 1986. Za dobu své existence se v této víceúčelové hale konalo mnoho vrcholných sportovních evropských i světových šampionátů (v ledním hokeji, házené, vzpírání, volejbale, krasobruslení atd.), velkých koncertů (Sting, Aerostmith, José Carreras atd.), výstav (Metal, Motoršou, Nový byt a dům atd.) a jiných velkých akcí (Holiday on Ice, Mrazík, Romeo a Julie).
ČEZ ARÉNA je dnes, vedle Zimního stadionu Ledňáček a Městského stadionu, jedním ze středisek v majetku společnosti VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. ČEZ ARÉNA prošla v letech 2003 a 2004 rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací, v rámci níž byla vybudována třípodlažní přístavba, byly rozšířeny šatny – nyní jich slouží 13 větších pro sportovce a 5 menších pro umělce. Celková kapacita ČEZ ARÉNY po modernizaci je 9.568 sedadel, z toho: 9.128 sedadel v sektorech A1-5, B1-8, D1-4 a C1,2 270 čalouněných sedadel nad sektory A2, B2 a B3 153 sedadel nad sektory A3, A4 a B4, náležejících ke skyboxům 17 míst pro tělesně postižené návštěvníky na plošině v sektoru C2. Kapacita haly je variabilní a nabízí mnoho variant podle druhu akce, při maximální variantě až 12.000 návštěvníků. Pro větší pohodlí návštěvníků akcí v ČEZ ARÉNĚ byla rozšířena sociální zařízení, vybudováno 6 bufetů a v přízemí 8 nových výčepů. V horních patrech haly bylo zbudováno 18 skyboxů s kapacitou 9 až 18 osob, všechny mají strukturovanou kabeláž s připojením na telefon, fax, satelit, počítač, televizi, internet. Pro invalidní návštěvníky jsou k dispozici WC s bezbariérovým přístupem, je pro ně připravena nájezdová plošina v sektoru C2 s kapacitou 17 míst. Dvě ze šaten jsou vybaveny tak, aby mohly být užívány také tělesně postiženými sportovci nebo účinkujícími. Všechny technologie v ČEZ ARÉNĚ byly přestavěny, stávající trafostanice byla osazena novými transformátory a novým soustrojím s dieselagregátem pro případ výpadku elektrického proudu. Objekt zabezpečuje nové zařízení elektrické a požární signalizace a elektrické zabezpečovací signalizace. Za brankami jsou umístěny nové velkoplošné světelné obrazovky, každá o ploše 45 m čverečních. Parkoviště nabízejí v přímém sousedství ČEZ ARÉNY 886 míst pro osobní auta a 5 pro autobusy, pro desítky autobusů jsou místa na přilehlých plochách. Rozšířené obslužné komunikace nabízejí ideální přístup pro auta ze směrů od Prahy a Brna a od hlavních komunikací z Polska a Slovenska.
Popis - Vezměte dvě mělké misky, překlopte je na sebe a opásejte je hranatými obručemi. Udělejte to vše dostatečně velké, raději o něco větší, nepoužívejte kružítko a všechny čáry kreslete podle pravítka. Dostanete socialistický obří monument, vítkovický Palác kultury a sportu od architekta V. Dědečka, dnes nazývaný podle sponzora ČEZ Aréna. Na rozlehlé pláni u Ruské ulice stojí od roku 1988, v roce 2004 zmodernizovaná. Interiér bez sloupů hokeji svědčí, jen za brankami jsou opět pouze malé nízké tribuny, které poněkud nabourávají iluzi opravdového hokejového kotle.


Dostupnost

 • Hlavní nádraží Ostrava - tramvají číslo 2 na zastávku Sport aréna, cesta trvá cca 22 minut.
 • Nádraží Ostrava - Svinov - tramvají číslo 7 na zastávku Palkovského (v době konání akce stojí také na zastávce Sport aréna), cesta trvá cca 8 minut
 • Nádraží Ostrava - střed - pěšky na zastávku Náměstí republiky (nebo Dr. Malého) nasednout na tramvaj číslo 2 k zastávce Sport aréna, cesta cca 11 (10) minut; ze zastávky Náměstí republiky lze nasednout také na tramvaj číslo 14, cesta trvá cca 15 minut.
 • Autobusové nádraží Ostrava - pěšky na zastávku Náměstí republiky (nebo Dr. Malého) nasednout na tramvaj číslo 2 k zastávce Sport aréna, cesta cca 11 (10) minut; ze zastávky Náměstí republiky lze nasednout také na tramvaj číslo 14, cesta trvá cca 15 minut.
 • Nádraží Ostrava - Vítkovice - tramvají číslo 11 na zastávku Sport aréna, cesta travá cca 4 minuty.
  Další informace
 • Provozovatel: HOKEJOVÝ KLUB - HC VÍTKOVICE STEEL a.s.
 • Založení klubu: 1927
 • Postaven: v roce 1988
 • Celková kapacita: 9.568 sedadel, až 12.000 návštěvníků
 • Klubové barvy: modrá a bílá

strana 1
    Vložení nových fotografií přidat fotografie

(c) 2003-2020 M.Kamler - KrasneCesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!
Verze pro zařízení s GPS (mobily, tablety)