Přihlásit
Mobilní verze s GPS

Rudíkov (obec) [7796]Rudíkov je pohlednou obcí moderního vzhledu, ale s historií od roku 1234, kdy se o ní objevila první písemná zmínka. Název je odvozen od stříbrné rudy, která se údajně těžila v místech bývalé staré školy. Rudíkov se nachází na poloviční cestě mezi Velkým Meziříčím (10 km) a Třebíčí (12 km). Rozkládá se na jižním svahu kolem pramenu Mlýnského potoka a uprostřed malebné krajiny Přírodního parku Třebíčsko, kde rostou některé vzácné rostliny, jako koniklec velkokvětý, kozlík dvoudomý, vstavač obecný a žijí vzácné druhy zvířat – čáp černý, užovka hladká, koroptev polní. V létě se můžete vykoupat v novém rybníku na Herádce. Obec obklopuje kopcovitý terén, jehličnaté lesy plné hub a malin. V zimě terén umožňuje lyžování na běžkách. O letních prázdninách se můžete ubytovat v Základní škole Ludvíka Svobody. L.Svoboda, dřívější prezident, se narodil v nedaleké vesnici Hroznatín, kde najdete také jeho rodný dům s muzeem. Spojení s okolními vesnicemi je možné vlakem, autobusem, po cyklostezkách a turistických trasách.

V Rudíkově je dobře zásobená prodejna potravin, tři restaurace a na okraji obce čerpací stanice pohonných hmot s občerstvením, kde se podávají teplá jídla včetně minutek ze zvěřiny a poledního menu.


strana 1
    Vložení nových fotografií přidat fotografie


Města, obce se stejným, nebo podobným názvem
Typ Název Vl. Zn. Okres
obec, osada Rudíkov (obec) Třebíč(c) 2003-2020 M.Kamler - KrasneCesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!
Verze pro zařízení s GPS (mobily, tablety)