Přihlásit
Mobilní verze s GPS
Praha » okres Praha hl.m. » obec, část obce (osada) » Praha - Lysolaje (městská část)

Praha - Lysolaje (městská část) [7531]Obsáhlé dokumentační materiály podávají přehled o vývoji malé zemědělské a vinařské obce, která od pradávna náležela k Pražskému hradu. Lidské osídlení v Lysolajích se však datuje až do pravěku, což dokazují rozsáhlé archeologické vykopávky.

Život v obci se poznenáhle proměnil z typické zemědělské vesnice v příměstskou část hlavního města Prahy. Naštěstí si tato obec uchovala venkovský ráz s romantickou krajinou, takže v současnosti působí jako biokoridor města Prahy.

Před 25 lety vydal národní výbor v Lysolajích k 750. výročí publikaci o Lysolajích. Tuto publikaci připravil tehdejší kronikář obce Rudolf Bernášek a vycházel při tom ze starých záznamů v obecní kronice, z geologických a archeologických pramenů, výpisů ze státních a městských archivů muzeí, z knih a zápisů bývalého obecního zastupitelstva a Místního národního výboru v Lysolajích a různé odborné literatury.


Sdílej s přáteli:  Facebook      Twitter


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku     Vložení nových fotografií přidat fotografie


Města, obce se stejným, nebo podobným názvem
Typ Název Vl. Zn. Okres
obec, osada Praha - Lysolaje (městská část) Praha hl.m.(c) 2003-2020 M.Kamler - KrasneCesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!
Verze pro zařízení s GPS (mobily, tablety)