Vyhledávání lokalit (cílů)
Praha » okres Praha hl.m. » muzeum, galerie » Národní technické muzeum - Praha 7 (muzeum)

www.krasnecesko.cz/lokality/7480-narodni-technicke-muzeum-praha-7-muzeum.html

Národní technické muzeum - Praha 7 (muzeum)

[ ID: 7480 ]         

Turistický cíl Národní technické muzeum - Praha 7 (muzeum)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Národní technické muzeum - Praha 7 (muzeum)
Pohled z Kostelní ulice (Foto: Národní technické muzeum, Kateřina Uksová) ()

Vložení nových fotografií přidat fotografie

NTM má dnes statut ústředního muzea České republiky a vědeckého pracoviště s funkcí dokumentační, presentační, metodickou a informační v oblasti historie vědy a techniky. Základem jeho činnosti jsou sbírky, vytvářené jako paměť společnosti. Ty čítají asi 60.000 evidenčních jednotek (zahrnujících několikanásobně vyšší počet jednotlivých předmětů), které jsou vesměs uloženy v depozitářích na cca 13.000 čtverečních metrech , neboť pouze cca 15% sbírkových předmětů je vystaveno ve stálých expozicích. Celkovou pojistnou hodnotu sbírek lze odhadnout na 60 miliard Kč; jsou mezi nimi takové unikáty jako astronomické přístroje ze 16.století, se kterými pracoval Tycho Brahe, je zde i první československý automobil, jedny z nejstarších daquerrotypií na světě a mnoho dalších unikátů. Rozsah kolekcí a obtíží spojených s péčí o ně ilustruje cca 100 železničních vozidel, která NTM vlastní a z části i provozuje. Součástí sbírek je i rozsáhlý archiv dějin techniky a průmyslu zahrnující 3.500 b.m. archiválií a knihovna s cca 250.000 svazky. Sbírky, archiválie a knižní fondy jsou presentovány veřejnosti nejenom prostřednictvím expozic a krátkodobých výstav, ale výchovně vzdělávacích a odborných programů; je k nim orientována i vlastní publikační činnost muzea.

Status NTM nese své závazky i vzhledem k budoucnosti. Jde zde nejenom o krátkodobé plánování činnosti muzea v rozsahu jednoho roku či několika málo let, ale i o stanovení strategie ústavu v horizontu 10 a dále až 50 let.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze