Vyhledávání lokalit (cílů)
Praha » okres Praha hl.m. » muzeum, galerie » Muzeum Bertramka - Praha 5 (muzeum)

www.krasnecesko.cz/lokality/7478-muzeum-bertramka-praha-5-muzeum.html

Muzeum Bertramka - Praha 5 (muzeum)

[ ID: 7478 ]          další pojmenování: Muzeum W.A. Mozarta a manželů Duškových


HODNOCENÍ
0%
hodnotitelů: 0

  Turistické trasy a cyklotrasy v okolí:
značka značka značka cyklotrasa


Turistický cíl Muzeum Bertramka - Praha 5 (muzeum)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+


Vložení nových fotografií přidat fotografie

Stálá expozice soustřeďuje dobové doklady, tisky, rytiny, rukopisy, dopisy, obrazy, notové záznamy, hudební nástroje a další památky na Mozartovy návštěvy Bertramky a Prahy. Obsahuje i zajímavé dokumenty o historii usedlosti a Mozartových kontaktech s významnými českými hudebníky včetně jeho hostitelů na Bertramce a dlouholetých přátel manželů Duškových. V tzv. Mozartových saloncích, které pravděpodobně manželé Mozartovi na Bertramce obývali, se zachovaly části původní nástěnné výzdoby a barokního trámového stropu, zdobeného rostlinnými motivy. K unikátním exponátům patří svazeček Mozartových vlasů a dva klávesové nástroje, na nichž Mozart v Praze osobně koncertoval. Milou památkou na Josefínu Duškovou je půvabná bonboniéra zdobená emailem, opatřená divadelním kukátkem. V zahradě Bertramky můžete vidět Mozartovu bustu a kamenný stůl, u něhož podle tradice napsal Mozart pro Josefínu Duškovou koncertní árii a scénu "Bella mia fiamma, addio!"

Popisky exponátů jsou v českém a anglickém jazyce. Skupinám je k dispozici reprodukovaný výklad v češtině, angličtině, francouzštině, němčině a japonštině, spojený s hudebními ukázkami. Na objednávku zajišťujeme i živý výklad průvodkyně.

V expozici je k dostání brožura o historii Bertramky a Mozartových pražských návštěv v anglickém, francouzském, českém, německém a japonském jazyce a CD ROM s volbou češtiny, angličtiny, francouzštiny a němčiny. Obsahuje filmovou procházku Bertramkou, virtuální prohlídku expozice, 80 hesel, 140 vyobrazení a Mozartovy skladby vytvořené v Praze a pro Prahu.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze