Přihlásit
Mobilní verze s GPS
Liberecký kraj » okres Liberec » hrad, zámek, tvrz » Dolní zámek - Grabštejn (veterinární základna, zámek)

Dolní zámek - Grabštejn (veterinární základna, zámek) [736]Veterinární a výcviková základna Grabštejn - V roce 1704 získali Grabštejn i s panstvím Gallasové, aby jej připojili ke svým severočeským državám se střediskem ve Frýdlantu. Několika přestavbami dolního předhradí získal novou podobu i dnešní Nový zámek. Ten dnes slouží jako kasárny a je zde výcvikový prostor pro služební psy.

Odkaz na základnu: www.army.cz/scripts/detail.php?id=7221

 
Služební kynologie u Armády ČR - Ústředním výcvikovým zařízením psovodů a služebních psů AČR je veterinární základna Grabštejn u Hrádku nad Nisou. Zde se provádí výcvik psů pro všechny vojenské útvary, které využívají služební psy pro ostrahu objektů a na speciální práce: ochrana vojsk před terorizmem, vyhledávání drog, záchrana osob a další specializace. Veterinární základna Grabštejn byla přemístněna ze zařízení v Terezíně dne 5. května 1953. Nejprve však jako armádní výcvikové středisko psovodů a psů. Veterinární základnou se středisko stalo až v roce 1970. V tomto roce byla založena i chovná stanice, která však činnost v 80. letech ukončila. Hlavní organizační složky veterinární základny Grabštejn tvoří štáb, dvě školní výcvikové roty, skupina speciálního výcviku, četa zabezpečení a veterinární klinika. V poddůstojnické škole se ročně vycvičí 600 osob a 450 psů.


Využití služebních psů u Armádě ČR - Služební psi jsou u AČR využíváni především ke strážní a hlídkové službě (přibližně 99 % z celkového počtu psů). Dále jsou psi určeni ke speciálním pracem - k vyhledávání drog, výbušnin, zbraní, k pátrání a k záchranářským pracem, k vyhledávání osob zasypaných v troskách vrámci civilní ochrany. Armáda ČR má celkem 1350 služebních psů, kteří jsou zařazeni celkem u 82 útvarů. Využívána jsou tyto plemena: německý ovčák, belgický ovčák, briard, rotvajler, dobrman, velký knírač a několik jedinců dalších plemen.


Sdílej s přáteli:  Facebook      Twitter


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku     Vložení nových fotografií přidat fotografie

(c) 2003-2020 M.Kamler - KrasneCesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!
Verze pro zařízení s GPS (mobily, tablety)