Přihlásit
Mobilní verze s GPS

Dobrná (obec) [4748]Obec Dobrná (něm. Dobern či později Hochdobern) se nachází v  severních Čechách v okrese Děčín, Ústecký kraj. První zmínka o obci je datována z roku 1467.

Součástí obce Dobrná jsou osady Folge a Brložec. V současné době žije v obci téměř 500 obyvatel. Velmi pozitivně vítáme rozvoj naší obce a s tím související nárůst počtu obyvatel.

Dominantou obce je rozhledna Sokolí vrch, jejichž výškou 34 m se řadí na druhé místo mezi rozhlednami v severních Čechách. Z rozhledny je při bezmračné obloze rozhled do širokého okolí. Je možné vidět i rozhlednu Sněžník, celé město Děčín ("jako na dlani"), Jedlovou, Růžový vrch a další.

Nesmíme však ani pozapomenout na kapličku svatého Jana Nepomuckého nebo pomník obětem  2. světové války.

Jednou z významných výhod obce je jednak poměrně velká nadmořská výška (400 m.n.m), která příznivě ovlivňuje čistotu ovzduší v naší obci a jednak, a to především, blízkost velkého města (Město Děčín). Dostupnost (cca 7 km) velkého města rozšiřuje občanům obce Dobrná jednak možnosti zaměstnání, jednak možnost studia, nákupů, kulturního vyžití atd.


strana 1
    Vložení nových fotografií přidat fotografie


Města, obce se stejným, nebo podobným názvem
Typ Název Vl. Zn. Okres
obec, osada Dobrná (obec) Děčín(c) 2003-2020 M.Kamler - KrasneCesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!
Verze pro zařízení s GPS (mobily, tablety)