Přihlásit
Mobilní verze s GPS

Kuřimská Nová Ves (obec) [4318]Vesnička se nachází v okrese Brno venkov a náleží pod Jihomoravský kraj. První písemná zmínka o obci je z roku 1364. Obec se skládá ze dvou částí Kuřimská Nová Ves a místní část Prosatín. Obec leží v průměrné výšce 457 metrů nad mořem. Celková katastrální plocha obce je 327 ha., Obec nalezneme 12 Km jihozápadně od Tišnova a 9 Km severovýchodně od Velké Bíteše. Na katastru obce je přírodní památka Pláně o rozloze 9,3 ha. kde se vyskytuje chráněný jalovec obecný a jiná květena.

Dominantou obce Kuřimská Nová Ves je kostel sv. Antonína Paduánského z roku 1937 s přilehlým hřbitovem. U kostela jsou dva památné stromy – lípy cca 300 let staré. V blízkosti obce jsou dva tunely současné železniční tratě, ve kterých za okupace byla podzemní továrna na výrobu křídel na letadla Messerschmitt pro německou armádu. Za dobré viditelnosti je dobrý výhled do širokého okolí. Pro chvíle aktivního odpočinku lze využít sportovní hřiště s  přilehlým areálem, které v letním období ožívá nejrůznějšími kulturními akcemi. Hlavními nositeli kultury v obci jsou zejména hasičský sbor, spolek červeného kříže a v neposlední řadě i obec sama.


Sdílej s přáteli:  Facebook      Twitter


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku     Vložení nových fotografií přidat fotografie


Města, obce se stejným, nebo podobným názvem
Typ Název Vl. Zn. Okres
obec, osada Kuřimská Nová Ves (obec) Brno-venkov(c) 2003-2020 M.Kamler - KrasneCesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!
Verze pro zařízení s GPS (mobily, tablety)