Vyhledávání lokalit (cílů)
Vysočina » okres Třebíč » hotel, hostel » Grand Hotel - Třebíč (hotel)

www.krasnecesko.cz/lokality/42719-grand-hotel-trebic-hotel.html

Grand Hotel - Třebíč (hotel)

[ ID: 42719 ]     Kulturní památka (KP)     


HODNOCENÍ
0%
hodnotitelů: 0

  Turistické trasy a cyklotrasy v okolí:
značka cyklotrasa
401 ,


  Znak / logoTuristický cíl Grand Hotel - Třebíč (hotel)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Grand Hotel - Třebíč (hotel)
Grand Hotel (E.Koutná)

Vložení nových fotografií přidat fotografie


Na místě nynějšího Grand hotelu stávala budova staršího domu, který byl v roce 1877 upraven na Hotel Habsburg. Ten v roce 1918 nesl označení Grand hotel a od roku 1821 přejmenován na Hotel Slavia. V polovině 70. let 20. stol. byl dům asanován a na jeho místě postaven nynější Grand hotel, v projektové dokumentaci označovaný jako Společenské a ubytovací středisko Třebíč. Průčelí třípodlažního (do zadní části čtyřpodlažního) podélného objektu reaguje na zakřivenou uliční čáru jemným kaskádovitým řešením ustupující hmoty fasády. Parter domu tvořen částečným podloubím, celoplošnými výkladci, vstupem a recepcí hotelu, průjezdem do zadního traktu a ke garážím. Sloupoví v parteru plynule navazuje na pilastry v II.NP, jež je takto oddělené do samostatných segmentů s jednotlivými předsazenými balkónky. Úroveň druhého podlaží je obložena štípaným kamenným obkladem. Následné III. NP je od II. NP odděleno průběžnou římsou a ve shodě s osovostí nižšího patra doplněno obdélnými okny. Celá stavba je směrem do náměstí zastřešena střechou vaznicové konstrukce a opatřena režnou pálenou krytinou, takže při dálkových pohledech stavba splývá s okolní historickou zástavbou Karlova náměstí. Projektantem stavby byl v roce 1974 arch. Cesare Grimmich (projektová dokumentace opatřena datací 1978), projektováno ve Státním projektovém ústavu obchodu Praha. Investorem Raj Třebíč. Severní fasáda směrem k řece prošla v roce 2002 úpravou pro komerční využití, původní okna zde byla vyměněna za plastová.Zrekonstruovaný kongresový hotel se nachází v historickém centru města Třebíče, jejíž některé památky jsou na Seznamu světového, kulturního a přírodního dědictví UNESCO. 

Hotel nabízí kompletní zázamí pro školení, kongresy a semináře: kongresový sál, školící centrum. Pro pořádání kulturních akcí nebo svateb společenský sál, restaurace, salonky, music club, bowling, bazén, saunu, whirlpool (až pro 7 osob), hlídané parkoviště. Je tak vhodným místem pro pořádání firemních akcí, svateb, školení a kongresů v Třebíči na Vysočině.

Hotel se 100 komfortními převážně dvojlůžkovými pokoji s vlastním příslušenstvím, koupelnou a bezplatným přístupem na Internet (Wi-Fi) poskytuje svým vybavením pro ubytované hosty příjemný pobyt. V nepřetržitém provozu recepce je možno využít služby směnárny a doplňkového prodeje. Výtah je v našem hotelu samozřejmostí. Akceptujeme platby kreditními kartami. Garantujeme, že v našem hotelu si ubytování v Třebíči užijete!


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze