Přihlásit
Mobilní verze s GPS

Olomučany (obec) [4219]


foto Olomučany (obec)
    Olomučany kaplička (jiva)

První písemná zpráva pochází z roku 1346. Obec se nachází v nadmořské výšce 358 metrů. Na území žije 911 obyvatel. V obci se nachází kostel Božského Srdce Páně.

Obec Olomučany leží v kraji lesů, vod a strání, na hranici krasové oblasti s množstvím vápencových útvarů a v území tzv. Lesnického Slavína (školní lesní podnik Křtiny). V okolí naleznete jednak původní husté bukové porosty, vápencové skály s jeskyněmi a jednak lesní zákoutí se sečenou trávou, památníky a studánkami. Okolí je známo také jako místo těžby a zpracování železné rudy, stejně tak i těžbou a zpracování keramických hlín. Krajina okolo obce se pyšní jedním známým unikátem - Lesnickým Slavínem - což je soustava památníků a pomníků doplněná sítí cest, palouků a studánek, které na území ŠLP Masarykův les Křtiny vytváří nádherná zákoutí pro odpočinek a poučení mnoha slušným turistům a ávštěvníkům lesa. Velký dík patří tvůrcům tohoto fenoménu - profesoři R.Haša, J.Konšel a J.Opletal - a dnes také těm, kteří během roku neúnavně opravují a zvelebují tento nádherný kraj v okolí Olomučan.


Sdílej s přáteli:  Facebook      Twitter


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku     Vložení nových fotografií přidat fotografie


Města, obce se stejným, nebo podobným názvem
Typ Název Vl. Zn. Okres
obec, osada Olomučany (obec) Blansko(c) 2003-2020 M.Kamler - KrasneCesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!
Verze pro zařízení s GPS (mobily, tablety)