Přihlásit
Mobilní verze s GPS

Bohuslavice (obec) [39]V obci dnes žije necelých 500 obyvatel a průměrný věk je 36 roků. Obec je a i vždycky byla převážně zemědělskou, průmysl zde není, lidé za prací dojíždějí převážně do sousední Lukavice a do Mohelnice.

Obec si po celá léta zachovala samostatnost, nikdy nebyla sloučena s jinou obcí. Je zde mateřská škola, první stupeň základní školy, 2 obchody, pohostinství, letní restaurace, kulturní dům, který souží i jako tělocvična, v budově OÚ je zasedací místnost, dále je zde jídelna se soc. zázemím, kam se dováží obědy z Dubicka a kde je také možnost pořádat různé rodinné oslavy, schůze a pod.

Historické památky v obci nejsou. Nevýraznou dominantou obce je kaple, kde se vždy v pátek slouží mše. V provozu je i místní knihovna. Pro sportovní vyžití je k dispozici již zmíněná tělocvična, fotbalové, tenisové a volejbalové hřiště, posilovna a školní zahrada se zázemím, kde se pořádají i různé kulturní akce (karnevaly a pod.). Pro sportovní rybaření je k dispozici místní požární nádrž a rybník zvaný Pískáč. Významná je i evropská cyklotrasa, která prochází západním okrajem obce.

Ze spolků zůstali činní hasiči, myslivci, rybáři, Červený kříž, volejbalisté, hokejisté, další činnost je spíše neorganizovaná - hlavně sportovní vyžití dětí a mládeže, tenis, nohejbal, kopaná, posilování, stolní tenis, ale i pořádání různých kulturních akcí a zájezdů.


Sdílej s přáteli:  Facebook      Twitter


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku     Vložení nových fotografií přidat fotografie


Města, obce se stejným, nebo podobným názvem
Typ Název Vl. Zn. Okres
obec, osada Bohuslavice (obec) Šumperk
obec, osada Bohuslavice (obec) Jihlava
obec, osada Bohuslavice (obec) Náchod
obec, osada Bohuslavice (obec) Opava
obec, osada Bohuslavice (obec) Prostějov
obec, osada Bohuslavice (osada) Trutnov(c) 2003-2020 M.Kamler - KrasneCesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!
Verze pro zařízení s GPS (mobily, tablety)