Přihlásit
Mobilní verze s GPS

Osek (obec) [3743]Obec Osek leží necelých šest kilometrů severně od Rokycan v Plzeňském kraji. Rozkládá se na ploše přes 1700 ha. V současné době čítá více než jeden tisíc obyvatel, kteří žijí ve dvou částech - Osek a Vitinka. Ve svém znaku mají stříbrný osekaný kmen stromu s pěti suky a kořeny v červeném štítě nad stříbrnou patou.

V obci Osek působí i několik významných firem, za všechny jmenujme například firmy Houdek a Houdek s.r.o, APOLLON spol. s.r.o, CESSMA Bohumír Malecha, K-M Vladimír Košař, BASTEELOS s.r.o, BOHEMIA TRANS, Osecká zemědělská a obchodní společnost a.s., ELFI – Elektro, HBH s.r.o, firma Petr Hromádka, ELEKTROZ Jaroslav Fuja, Autodoprava Bartovský a další.

V minulosti zde žilo i mnoho významných osobností jako Jan Tadeáš Lindacker, ThDr. Josef Tumpach, František Kavalír či Vladislav Forejt.

Turisté v Oseku u Rokycan naleznou i zajímavé pamětihodnosti. Jsou jimi kostel Nanebevzetí Panny Marie z 2. pol. 13. stol. a původní gotická tvrz, která byla renesančně přestavěna ve 2. pol. 16. století. V neposlední řadě sem patří i letohrádek Kamýk z r. 1750.

Obecní zastupitelstvo se skládá z jedenácti členů. Kronikářem Oseka je Jiří Kobilinský.


strana 1
    Vložení nových fotografií přidat fotografie


Města, obce se stejným, nebo podobným názvem
Typ Název Vl. Zn. Okres
obec, osada Osek (obec) Písek
obec, osada Osek (obec) Rokycany
obec, osada Osek (obec) Beroun
obec, osada Osek (obec) Jičín
obec, osada Velký Osek (obec) Kolín
obec, osada Osek (obec) Strakonice
město, městys Osek (město) Teplice
obec, osada Osek nad Bečvou (obec) Přerov
obec, osada Osek (osada) Nymburk(c) 2003-2020 M.Kamler - KrasneCesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!
Verze pro zařízení s GPS (mobily, tablety)