Přihlásit
Mobilní verze s GPS

Krasetín (část obce) [35526]Vesnice se nazývá v obecné mluvě Krásetín, ač ve všech starších listinách i ve všech soupisech panství Rožmberských píše se jako Krásletín. Patřil rovněž k panství Dívčího Kamene.

Vesnice Krásetín leží stranou spojnice z Č.Budějovic do Č.Krumlova v CHKO Blanský les s nejvyšším horou Kleť (1083m) na jejíž vrchol vede z Krásetína sedačková lanovka. Krásetín je součástí obce Holubov. Tipy na výlet: Nejbližší výletní cíl - vrchol hory Kleť (1084 m sedačková lanovka, restaurace,rozhledna, hvězdárna Kleť). Dolní stanice lanovky je vzdálená od chaty 800m. Zdatnější mohou vystoupat pěšky pod lanovkou nebo pozvolnější cestou (tzv. Babská po žluté), ale delší. Z rozhledny na vrcholu obhlédnete značnou část Jihočeského kraje od Temelínských věží až k Šumavě. A za příznivého počasí jsou vidět i vrcholky rakouských Alp. Je zde velice pěkná restaurace. Další blízký cíl je pohodová procházka z Holubova podél Křemežského potoka (1,5km) na zříceninu rozsáhlého hradu Dívčí kámen. O víkendu jsou zde i kulturní programy (ukázky historický soubojů, táboráky s divadelním představením). Hrad můžete zprava obejít podél potoka (500m) a dostanete se k místu, kde se potok vlévá do Vltavy. Za dalších 500m se dostanete k vodáckému tábořišti, kde je občerstvení. Můžete pokračovat ještě dále (1,3km) směr na vesnici Třísov, kde půjdete přes bývalé Keltské opidum (naučná stezka). Okruh můžete uzavřít pochodem po silnici do Holubova (1,5km). Můžete se také vrátit od Dívčího kamene zpět stejnou cestou, což je méně náročné, bez převýšení. Český Krumlov (10 km) - je zapsán na seznamu UNESCO - město s velice zachovalou středověkou architek- turou. Krásné stylové kavárničky i restaurace, obchůdky i muzea všeho možného i nemožného. Otáčivé hlediště Jihočeského divadla v zámeckém parku - můžeme zajistit vstupenky, které jsou v sezoně většinou vyprodány. Program a ceny vstupenek zde České Budějovice (18 km) - nádherné čtvercové náměstí se Samsonovou kašnou. Černá věž z které obhlédnete celou Českobudějovickou pánev. A samozřejmě Masné krámy - chrám dobrého piva a jídla v Jižních Čechách. Hluboká (25 km) - (zámek, ZOO, tenis, golf 18. jamkové hřiště). Temelín (návštěva informačního centra jaderné elektrárny - pro technicky zvídavou mládež). Lipno (33 km) - koupání, jachting, rybaření. Třeboň (45 km) - zámek, lázně, rybníky. Holašovice (9 km) - zachovalá jihočeská vesnice - selské baroko - UNESCO. Zlatá koruna (7 km) - raně gotický klášter ze 13. stol. - muzeum, vodácké stanoviště na Vltavě. Turistické zajímavosti v regionu Český Krumlov - Region Českokrumlovsko (0)


strana 1
    Vložení nových fotografií přidat fotografie


Města, obce se stejným, nebo podobným názvem
Typ Název Vl. Zn. Okres
obec, osada Krasetín (část obce) Český Krumlov(c) 2003-2020 M.Kamler - KrasneCesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!
Verze pro zařízení s GPS (mobily, tablety)