Přihlásit
Mobilní verze s GPS
Jihomoravský kraj » okres Brno-město » obec, část obce (osada) » Brno-střed (městská část)

Brno-střed (městská část) [3171]Brno-střed je od roku 1990 jednou z 29 městských částí a zabírá centrální prostor statutárního města Brna. Je největší městskou částí - žije v ní kolem 90.000 obyvatel. Městská část se rozkládá zhruba uprostřed města po obou březích řeky Svratky západně od řeky Svitavy. Má rozlohu 1503 ha a zahrnuje celá katastrální území Město Brno, Staré Brno, Štýřice, Veveří, Stránice a části katastrálních území Černá Pole, Pisárky, Trnitá a Zábrdovice.

Městská část Brno-střed je přirozeným turistickým, kulturním, vzdělanostním a obchodním centrem jihomoravské metropole. Na jeho území se nachází většina významných brněnských památek, mnoho škol, dopravní uzel v podobě vlakového i autobusového nádraží, ubytovací kapacity, několik nákupních center, bezpočet restaurací a dalších služeb, veletržní areál, množství divadel, muzeí či klubů, dva plavecké areály, kluziště, ale třeba také ústřední brněnský hřbitov.

 


strana 1
    Vložení nových fotografií přidat fotografie


Města, obce se stejným, nebo podobným názvem
Typ Název Vl. Zn. Okres
obec, osada Brno-střed (městská část) Brno-město(c) 2003-2020 M.Kamler - KrasneCesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!
Verze pro zařízení s GPS (mobily, tablety)