Přihlásit
Mobilní verze s GPS
Královéhradecký kraj » okres Trutnov » pension » Pension Měšťanský Dům - Svoboda nad Úpou (penzion, restaurace)

Pension Měšťanský Dům - Svoboda nad Úpou (penzion, restaurace) [30860]


foto Pension Měšťanský Dům - Svoboda nad Úpou (penzion, restaurace)
    Pension Měšťanský Dům ()


V Krkonoších dnes jen stěží najdete dům s ubytováním, který se může pochlubit starší historií než náš penzión ve Svobodě nad Úpou.

Stojí na náměstí již od roku 1608. Původně sloužil jako strážní věž střežící brod přes řeku Úpu na staré zemské stezce, procházející z vlčického panství přes Svobodu nad Úpou a úbočím Rýchor dál do Slezska. Později byl kamenný objekt rozšířen a upraven na měšťanský dům s obchodem. Staré časy dnes připomínají renesanční klenby a původní kamenné zárubně v přízemí. V období po druhé světové válce tato vzácná stavba postupně zchátrala natolik, že jí hrozil úplný zánik. V roce 1995 jsme se pustili do její celkové rekonstrukce a po roce se nám podařilo tuto stavební památku zachránit.Staré časy zde do nynějška připomínají renesanční klenby a kamenné zárubně v přízemí,kde se také nachází restaurace s mezinárodní,ale hlavně domácí kuchyní.Ochutnat u nás můžete mnoho Krkonošských specialit,poobědvat polední menu nebo strávit pár příjemných chvil u kávy,kterou si v letních měsících můžete vypít na naší letní terase.Restaurace disponuje také dvěma oddělenými salonky(15 a 25 míst),vhodné pro pořádání rodinných oslav nebo firemních jednání.V létě pak pro předem objednané skupiny nabízíme grilování v zastřešeném venkovním grilu.Pro zábavu je našim hostům k dispozici Bowling bar se čtyřmi bowlingovými drahami,velkoplošná televize pro přímé sportovní přenosy a řada jiných lákadel(šipky,jukebox)

2 jednolůžkový pokoje, 12 dvoulůžkových pokojů, 3 třílůžkových pokojů,4 čtyřlůžkové pokoje a jeden apartman; maximální lůžková kapacita penzionu je 40 lůžek.
Pokoje jsou vybaveny sprchovým koutem, WC, TV-Sat., ledničkou.

V depandanci našeho penzionu se nachází také malé Relax centrum,kde najdete saunu,whirlpool a možnost másáží.


Sdílej s přáteli:  Facebook      Twitter


strana 1


Bereme následující poukazy:

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku     Vložení nových fotografií přidat fotografie

(c) 2003-2020 M.Kamler - KrasneCesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!
Verze pro zařízení s GPS (mobily, tablety)