Vyhledávání lokalit (cílů)
Středočeský kraj » okres Mělník » camp, rekreační areál, tábořiš » Kemp Želízy - Radek Jelínek (kemp)

www.krasnecesko.cz/lokality/30462-kemp-Zelizy-radek-jelinek-kemp.html

Kemp Želízy - Radek Jelínek (kemp)

[ ID: 30462 ]         


HODNOCENÍ
0%
hodnotitelů: 0


  Znak / logoTuristický cíl Kemp Želízy - Radek Jelínek (kemp)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+


Vložení nových fotografií přidat fotografie

Kemp je jednoduše, ale účelně vybavený, jsou zde tří, čtyř a pěti lůžkové chatky s celkovou kapacitou 60ti lůžek a prostor pro stany. Chatky jsou vybaveny postelemi, skříní na oblečení, potravinovou skříní, stolem, židlemi a lavičkou na verandě. V každé chatce je zásuvka, ta je však proudově omezena (na nabíječku na mobil, přenosnou TV, rádio, atd.). Ve spodní části kempu je posezení a kiosek se zákl. občerstvením, točeným pivem a zmrzlinou. Parkoviště je v prostorách kempu.

V nedalekém Kokořínském údolí můžete navštívit hrad Kokořín, a jako další např. skalní útvar Pokličky. Místní lesy potěší také vyznavače sběru lesních plodů a houbaření.

V nejbližším městě Mělníku doporučujeme navštívit nově zpřístupněný románský hrad v 16.století přestavěný na zámek, tradiční věnné sídlo královen. Vaši pozornost však jistě upoutá především radnice a k ní přiléhající bývalý kapucínský klášter s kostelem Čtrnácti svatých pomocníků, který dnes obývá Regionální muzeum Mělník se svými stálými expozicemi a výstavami. V Mělníku bylo nově zpřístupněno historické podzemí města.

Nezapomenutelná je romantická vyhlídka na soutok řeky Labe s Vltavou s výhledem na horu Říp.

Kemp Želízy se nachází v CHKO Kokořínsko a je výborným výchozím bodem pro milovníky turistiky, cyklistiky a hlavně pro všechny, co mají rádi krásnou přírodu.

Přímo v okolí Želíz je spousta míst, která doporučujeme navštívit, např. výtvory vytesané do pískovcových skal, které jsou dílem Václava Levého. Nejznámější jsou Čertovy hlavy, Klácelka, Had, Harfenice a jiné.

Koupaliště je od areálu kempu vzdáleno 200m.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze