Vyhledávání lokalit (cílů)
Královéhradecký kraj » okres Rychnov nad Kněžnou » chata, chalupa » Masarykova chata na Šerlichu (chata)

www.krasnecesko.cz/lokality/2723-masarykova-chata-na-Serlichu-chata.html

Masarykova chata na Šerlichu (chata)

[ ID: 2723 ]         


HODNOCENÍ
95%
hodnotitelů: 2

  Turistické trasy a cyklotrasy v okolí:
červená cyklotrasa
,


  Znak / logoTuristický cíl Masarykova chata na Šerlichu (chata)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Masarykova chata na Šerlichu (chata)
(misha88)

Vložení nových fotografií přidat fotografie

Masarykova chata u Deštného v Orlických horách stojí na hřebenu Šerlichu v nadmořské výšce 1019 m s výhledem do Čech i Polska. Chata je ve velmi výhodné poloze pro pěší i lyžařskou turistiku. Prochází kolem ní červeně značená hřebenová Jiráskova stezka vedoucí z Broumova do Litomyšle. V zimě je to udržovaná magistrála pro běžkaře. V blízkosti chaty je k dispozici 350 m dlouhý lyžařský vlek na svahu pro nenáročné lyžaře. Nedaleká přírodní rezervace prales Bukačka je pro bohatství rostlinných druhů nazývána botanickou zahradou Orlických hor. Jejich nejvyšší vrchol Velká Deštná je od chaty vzdálen 3 km. Modrá turistická značka vede přes Šerlišský Mlýn do Deštného. V tomto turistickém středisku vzdáleném 4 km lze nakoupit, občerstvit se, vyhledat lékařskou službu. Jsou tu svahy s lyžařskými vleky, tenisové kurty, krytý bazén, možnost jízdy na koni. Další sportovní vyžití je možné na polské straně hranice v lyžařském areálu s 18 vleky, vzdáleném jen 200 m od chaty. Hraniční přechod funguje po celý rok od 8 do 20 hodin.
Masarykova chata je v celoročním provozu. Poskytuje ubytování a celodenní stravování. Nabízí nejen rekreační pobyty, ale též zajištění škol v přírodě, školních výletů, sportovních soustředění a různých školení. Personál hovoří také německy.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze