Přihlásit
Mobilní verze s GPS
Olomoucký kraj » okres Šumperk » obec, část obce (osada) » Hynčice pod Sušinou (osada)

Hynčice pod Sušinou (osada) [2536]Hynčice pod Sušinou je obec v údolí Chrastického potoka na východním svahu masivu Kralického Sněžníku se střední nadmořskou výškou 674 m. Připomínána je v 16. století. Vzdušnou čarou je vzálena 9 km. na severozápad od Hanušovic , 3 km na západ od Starého Města pod Sněžníkem a ze železniční zastávky na trati Hanušovice - Staré Město pod Sněžníkem 4 km.
Hynčice pod Sušinou se staly v 80, letech významným letoviskem. Jsou výhodným místem na nízkohorskou turistiku po východním úbočí vnitrozemského hřbetu masivu Kralického Sněžníku i k tůrám do centra masivu na Sušinu 1321 m.n.m a dále k pramenům Moravy a na vrchol Kralického Sněžníku 1423 m.n.m. Vyhledávaným cílem pěších turistů je údolí Prudkého potoka, kudy vede jedna z nejnáročnějších a nejromantičtějších tras těchto hor. K autoturistice se nabízí výlety do města Jeseníku a jeho okolí, Javorníku, Lipové Lázně, Ramzové, Šeráku a Červenohorského sedla. Dále lze využít blízkého pohraničního silničního přechodu v Dolní Lipce k návštěvě polského Klodzka. Lákavá je i možnost koupání v termálním koupališti ve Velkých Losinách spojené s prohlídkou zámku a rozlehlého parku.


Sdílej s přáteli:  Facebook      Twitter


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku     Vložení nových fotografií přidat fotografie


Města, obce se stejným, nebo podobným názvem
Typ Název Vl. Zn. Okres
obec, osada Hynčice pod Sušinou (osada) Šumperk(c) 2003-2020 M.Kamler - KrasneCesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!
Verze pro zařízení s GPS (mobily, tablety)